Příběhy památných stromů - CD (Čtou Josef Somr, Bára Hrzánová, Jiří Lábus a další...)

Kód: 3607582

Úplný název:

Příběhy památných stromů - CD (Čtou Josef Somr, Bára Hrzánová, Jiří Lábus a další...) (Hrušková Marie):

Autor a popis:

Hrušková Marie, Radioservis, 0 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
181 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

obsah: O dubu svatého Václava ve Stochově, čte Josef Somr O dubu karlštejnského havrana, čte Jan Vlasák O čertovské lípě v lese u Tupadel, čte Bára Hrzánová O Husově lípě v Úklidu, čte Josef Somr O lípě z Horní Moravice, čte Michal Pavlata O svídnické borovici, čte Naďa Konvalinková O buku ve Lhotách u Potštejna, čte Jiří Lábus O čertovu dubu v Třeboni, čte Michal Pavlata O dobříšských zámeckých stromech, čte Zdeňka Volencová Žádníková a Petr Rajchert popis: „ Na počátku bylo slovo…“A kdo jiný, než člověk zabývající se psaním, by měl souhlasit. Jenže - není slovo jako slovo… O tom jsem se sama přesvědčila, když při nahrávání pověstí jsem tiše poslouchala slova mnou před časem poskládaná do příběhů, slova, o kterých jsem si myslela, že je znám a že mě poslouchají. Ta slova byla známá - a přece jiná. Prostě - jako zázrakem se proměnila. Proměnila a začala si žít. Text s mými slovy vzali do práce ti, kteří si s nimi porozuměli, půjčili jim svůj hlas a moje slova náhle dostávala sytější barvu, jinou naléhavost, plastičnost, ale i něhu a hloubku. Příběhy ožily… Už nečekají jen na stránkách knížek, ale mluví - hned napomínají, jindy poučují a hned zase baví. Víte, že i čert se splete? O tom něco ví pan Pavlata. A víte, že paní Hrzánová má pochopení pro babku klepající se před čerty v koruně lípy a jak ta čertiska skučí? A znáte ty hrdiny z hospody, co se pak leknou psíka - ovšem po noci u buku se zakletými pannami? Ale pan Lábus se jim nevysmívá, jen v hlase je slyšet pobavení. Naopak jinak tu zní hlas pana Somra. Dokáže nadčasově připomínat, že vládnout, ale taky říkat naslouchajícím lidem pravdu, je zavazující. A tak bychom mohli uvádět jednu pověst vedle druhé, protože díky hercům příběhy stromů ožívají a stromy prozrazují svá tajemství. Nic zlého, takové stromy nejsou - dovíte se třeba, z jakého semínka vyrostly nebo proč je kníže nechal vysadit. Vždyť stromy žijí o tolik déle než lidé a mnohé dodnes zůstávají živými svědky událostí, které my známe z dějepisu. A díky hlasům herců můžete příběhy stromů uslyšet i vy… Marie Hrušková délka: 79:54
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Příběhy památných stromů - CD (Čtou Josef Somr, Bára Hrzánová, Jiří Lábus a další...) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Příběhy památných stromů - CD (Čtou Josef Somr, Bára Hrzánová, Jiří Lábus a další...).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Příběhy památných stromů - CD (Čtou Josef Somr, Bára Hrzánová, Jiří Lábus a další...) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Příběhy památných stromů - CD (Čtou Josef Somr, Bára Hrzánová, Jiří Lábus a další...) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Příběhy památných stromů - CD (Čtou Josef Somr, Bára Hrzánová, Jiří Lábus a další...) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Příběhy památných stromů - CD (Čtou Josef Somr, Bára Hrzánová, Jiří Lábus a další...)