Přijdu za poledne. Miloš

Kód: 8747452

Úplný název:

Přijdu za poledne. Miloš (Štědroň Miloš, Jeřábková Olga): Muj život s hudbou a lidmi kolem ní

Autor a popis:

Štědroň Miloš, Barrister & Principal, 160 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
191 Kč (265 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Miloš Štědroň je fenomén. To vědí v Brně všichni, kdo se s ním někdy setkali, pracovali s ním, učili se od něho, poslouchali jeho hudbu nebo s ním jen seděli u kávy nebo u něčeho ostřejšího nejlépe v kavárně U Kolbaby.

Miloš je gejzír, který vás v mžiku zahltí informacemi, nápady, vtipy a historkami. Jeho promluvy jsou zásadně asociativní: začne většinou u hudby, přes Divadlo na provázku se dostane k hercům a herečkám, od nich k zemím, kde s divadlem hrál, ale také studoval a tak dál a tak dál.
Uchváceně posloucháte, smějete se, divíte, dávno jste zapomněli, proč jste se vlastně s panem profesorem sešli, ale on už platí, utíká, mizí v dáli. Zachytit cíp jeho kabátu je stejně těžké, jako zachytit jeho mnohotvárnou osobnost. Tato kniha, vydaná k jeho 70. narozeninám, se o to pro jistotu ani nepokouší. Byl by to úkol nadlidský. První část knihy tvoří vzpomínky Miloše Štědroně na dětství a rodinné zázemí, které ho ovlivnilo, na studentská léta na brněnské univerzitě a především na jeho setkání s významnými hudebními osobnostmi - skladateli, muzikanty, ale také divadelními režiséry, herci a výtvarníky. Mnohá z těchto jmen se objevují i v druhé části knihy, která nabízí texty jeho přátel, spolupracovníků, muzikantů, skladatelů. Najdeme zde taková jména, jako je Milan Kundera, Milan Uhde, Iva Bittová, Dáša Bláhová … a další. Knihu provázejí fotografie a dokumenty dávno zapomenuté, ba mnohdy již považované za ztracené.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přijdu za poledne. Miloš do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přijdu za poledne. Miloš.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přijdu za poledne. Miloš (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přijdu za poledne. Miloš bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přijdu za poledne. Miloš doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Přijdu za poledne. Miloš