Princip proporcionality a jeho role při interpretaci základních práv a svobod

Kód: 8757631

Úplný název:

Princip proporcionality a jeho role při interpretaci základních práv a svobod (Ondřejek Pavel):

Autor a popis:

Ondřejek Pavel, Leges, 232 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
283 Kč (360 Kč)
  / ks  
koupit
 

Za jeden z nejvýznamnějších problémů souvisejících s ochranou základních práv je považováno nalezení rovnováhy mezi těmito právy a veřejnými zájmy společnosti. V průběhu doby se vyvinuly rozdílné koncepce, jak řešit výše uvedené konflikty v ústavním právu, popřípadě kolize mezi základními právy navzájem. Žádná z nich nedosahuje v současnosti takového rozšíření jako princip proporcionality.

Cílem publikace je popsat a rozvinout teorii principu proporcionality při rozhodování o mezích základních práv. Tento princip je zkoumán jak z hlediska historických zdrojů, tak zejména z hlediska doktrinárních názorů a soudní praxe po druhé světové válce. Mimo jiné je podrobně popsán vývoj principu proporcionality ve Spolkové republice Německo a dále jeho prosazování se jakožto moderní metody ústavněprávní argumentace v českém právu.

Autor vnímá princip proporcionality jako neutrální princip ústavního práva a při jeho aplikaci argumentuje ve prospěch rozdílné míry intenzity soudního přezkumu ústavnosti.

Publikace je vhodná jak pro studenty zabývající se problematikou lidských práv, tak pro praktikující právníky hledající ucelený přehled současného zkoumání principu proporcionality představiteli české i zahraniční ústavní teorie a příklady aplikace tohoto principu různými soudy
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Princip proporcionality a jeho role při interpretaci základních práv a svobod do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Princip proporcionality a jeho role při interpretaci základních práv a svobod.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Princip proporcionality a jeho role při interpretaci základních práv a svobod (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Princip proporcionality a jeho role při interpretaci základních práv a svobod bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Princip proporcionality a jeho role při interpretaci základních práv a svobod doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Princip proporcionality a jeho role při interpretaci základních práv a svobod