Pro vlast - Padesát let společnosti pro vědy a umění (SVU)

Kód: 2002030

Úplný název:

Pro vlast - Padesát let společnosti pro vědy a umění (SVU) (Rechcígl Miloslav):

Autor a popis:

Rechcígl Miloslav, Academia, 564 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
315 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Jedinečná kniha, napsaná původně v angličtině (On Behalf of Their Homeland) jedním z dlouholetých činovníků a předsedů exilové Společnosti pro vědy a umění (SVU) Miloslavem Rechcíglem ml. (* 1930 v Mladé Boleslavi), o jedinečné celosvětové organizaci, která vykonala mnohé pro zahraniční reputaci Československa a jeho nástupnických států. Společnost pro vědy a umění založili v roce 1958 čeští a slovenští intelektuálové v zahraničí, kteří byli nuceni opustit rodnou zemi po násilném komunistickém převratu v roce 1948. Činnost Společnosti, která odráží lásku a oddanost zahraničních Čechů a Slováků k jejich rodné vlasti a tvoří nedílnou součást české a slovenské kulturní historie, se rozvíjela především ve Spojených státech amerických, ale postupně Společnost prostřednictvím místních skupin rozšířila svou působnost i do zemí západní Evropy či Austrálie. Miloslav Rechcígl ve své knize, která slučuje přednosti pečlivé historické práce i očitého svědectví jednoho z nejvýznamnějších účastníků popisovaných dějů, zdokumentoval důležité události a aktivity Společnosti pro budoucí historiky a dal nahlédnout do pozadí jejích důležitých rozhodnutí. Součástí knihy je nejen bohatá obrazová dokumentace, ale také textové přílohy zahrnující např. zdravice amerických prezidentů Geralda Forda, Jimmyho Cartera a Ronalda Reagana.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pro vlast - Padesát let společnosti pro vědy a umění (SVU) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pro vlast - Padesát let společnosti pro vědy a umění (SVU).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pro vlast - Padesát let společnosti pro vědy a umění (SVU) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pro vlast - Padesát let společnosti pro vědy a umění (SVU) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pro vlast - Padesát let společnosti pro vědy a umění (SVU) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Pro vlast - Padesát let společnosti pro vědy a umění (SVU)