Procházky životem

Kód: 8693064

Úplný název:

Procházky životem (Pivoda Jaroslav, Chudara ml. Svatopluk, Chudara st. Svatopluk, Pivoda David, Pohaněl Pivoda Božena): Promenades d‘une vie

Autor a popis:

Pivoda Jaroslav, Mare-Czech, 178 stran, jazyk - čeština, francouština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
369 Kč (499 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Procházky životem je sbírka básni, které shrnují vzpomínky, postřehy, vnitřní úvahy a pohled na život, který je pro každého z nás jedinečný a nepostradatelný. Část básní vznikala v emigraci a přibližuje okamžiky života autora, jeho blízkých a také přátel, které potkával, neb rodina a přátelství byly nezbytné v těchto těžkých, bolestných situacích.
Básně zachycují také lyrické obrazy ročních období, Vánoc, barevnou Moravu, Karlův most, Vyšehrad, představení Tančírny v divadle R. Brzobohatého a Semafor. Autor nezapomíná také na plavecký sport, svůj rodný Zlín, zármutek nad ztrátou blízkých, Zlínský hřbitov a povídání o obyčejné švestce, která chtěla zůstat na zahradě ač již nemohla mít ovoce. Zvláštní uznání náleží výtvarnému doprovodu jeho rodiny a výstižnému překladu jeho básní do francouštiny.
Sbírka Procházky životem může zajímat všechny, kteří mají pozitivní pohled na život, na výchovu mládeže, milovníky výtvarného umění či patrioty zlínského kraje. Mohla by také sloužit, vzhledem k paralelním textům v češtině a franštině, i jazykovým školám.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Procházky životem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Procházky životem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Procházky životem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Procházky životem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Procházky životem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Procházky životem