Prodané vítězství - Poslední válka za osvobození Itálie 1866

Kód: 7425229

Úplný název:

Prodané vítězství - Poslední válka za osvobození Itálie 1866 (Taraba Luboš): Poslední válka za osvobození Itálie 1866

Autor a popis:

Taraba Luboš, Epocha, 200 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Málokterá válka byla tak zbytečná jako tzv. „třetí svatá válka za italské sjednocení“ v létě 1866. Jablkem sváru bylo Benátsko a Jižní Tyrolsko, „zbytky“ bývalého rakouského Lombardsko-benátského království patřícího stále císaři Františku Josefu I., po nichž toužil první král sjednocené Itálie Viktor Emanuel. Protože v předcházejících válkách s Rakušany dostaly jeho armády vždy na frak, bez silného spojence na takový podnik nemohl ani pomyslet. A právě s tím kalkuloval pruský první ministr Bismarck, toužící pro změnu konečně sjednotit Německo. V tomto střetu vyhradil Bismarck své místo i Itálii snící nejen o vyhnání Rakušanů z Benátek, ale i stát se po vzoru starého Říma vládkyní ve Středozemním moři. Italové zaměstnají část rakouské armády, což Prusům umožní vyřídit její druhou část. Italové chtěli válku a vítězství, aby konečně vstoupili do první řady evropských mocností. Jenže by to nesměli být Italové. A tak přišla série porážek, u Custozy, v Dolomitech i na moři u ostrova Vis (Lissa). Ale nakonec Viktor Emanuel dosáhl svého, protože František Josef přenechal Benátky prostřednictvím francouzského imperátora Itálii už předem, ať válka dopadne jakkoli.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Prodané vítězství - Poslední válka za osvobození Itálie 1866 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Prodané vítězství - Poslední válka za osvobození Itálie 1866.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Prodané vítězství - Poslední válka za osvobození Itálie 1866 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Prodané vítězství - Poslední válka za osvobození Itálie 1866 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Prodané vítězství - Poslední válka za osvobození Itálie 1866 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Prodané vítězství - Poslední válka za osvobození Itálie 1866