Profesor Čeněk Strouhal - Zakladatel české experimentální fyziky

Kód: 2002061

Úplný název:

Profesor Čeněk Strouhal - Zakladatel české experimentální fyziky (Strouhal Eugen): Zakladatel ceské experimentální fyziky

Autor a popis:

Strouhal Eugen, Academia, 296 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
325 Kč (465 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Tato kniha je věnována významné postavě naší vědy Čeňku Strouhalovi, prvnímu profesorovi experimentální fyziky na české univerzitě v Praze. Autor přibližuje jeho vědecký, pedagogický i organizační odkaz, ale i jeho osobní život. Strouhal se uplatnil jako vynikající a oblíbený pedagog, autor mnoha vysokoškolských učebnic, ale i jako zdatný diplomat a organizátor. Postavil se do čela úsilí českých profesorů filozofické fakulty o výstavbu nových budov pro její stísněné ústavy a významnou měrou se zasloužil o vybudování nového fyzikálního ústavu. Autor shromáždil ze zachovaných dopisů členům rodiny a pátráním po mnoha archivech jedinečný soubor Strouhalových dopisů, odhalujících nejen dosud neznámé pozadí některých událostí jeho života, nýbrž i dokreslujících jeho povahové rysy a vzácný lidský charakter.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Profesor Čeněk Strouhal - Zakladatel české experimentální fyziky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Profesor Čeněk Strouhal - Zakladatel české experimentální fyziky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Profesor Čeněk Strouhal - Zakladatel české experimentální fyziky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Profesor Čeněk Strouhal - Zakladatel české experimentální fyziky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Profesor Čeněk Strouhal - Zakladatel české experimentální fyziky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Profesor Čeněk Strouhal - Zakladatel české experimentální fyziky