Prokop Drtina - Osud československého demokrata

Kód: 7429069

Úplný název:

Prokop Drtina - Osud československého demokrata (Koutek Ondřej): Osud ceskoslovenského demokrata

Autor a popis:

Koutek Ondřej, Vyšehrad, 440 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
159 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Bez velké nadsázky se dá říci, že snad každý, kdo se zajímá o naše nejnovější dějiny, četl paměti Prokopa Drtiny nazvané Československo můj osud. Někdejší ministr spravedlnosti, jeden z čelných představitelů demokratické politiky předúnorové doby, v nich zachytil zlomové okamžiky československých dějin, události, jichž byl sám aktivním účastníkem. Kniha historika Ondřeje Koutka sleduje osud politika, jehož život se téměř bezezbytku překrýval s dobou existence Československa. Autor věnuje pozornost všem obdobím Drtinova života, počínaje první republikou, kdy mladý příslušník národně socialistické strany vstoupil do služeb prezidenta Beneše. Po Mnichovu se Drtina angažoval v odboji a po útěku do exilu se stal aktivním členem politické reprezentace a také pod pseudonymem Pavel Svatý známou a oblíbenou postavou zahraničního rozhlasového vysílání. Vrchol a zlom Drtinovy politické kariéry představuje poválečné tříletí, kdy působil jako ministr spravedlnosti v tehdejších československých vládách. Jeho poúnorové osudy byly dramatické - po pokusu o sebevraždu skokem z okna byl zatčen, do roku 1960 vězněn, po nepříliš úspěšných pokusech o rehabilitaci pak za normalizace působil aktivně v disentu. Kniha O. Koutka, vycházející z velkého množství pramenů, je současně portrétem demokrata, člověka veřejně aktivního za všech režimů, a dějinami československé demokracie jako takové.

Nahlédnout do Prokop Drtina - Osud československého demokrata Nahlédnout do Prokop Drtina - Osud československého demokrata

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Prokop Drtina - Osud československého demokrata do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Prokop Drtina - Osud československého demokrata.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Prokop Drtina - Osud československého demokrata (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Prokop Drtina - Osud československého demokrata bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Prokop Drtina - Osud československého demokrata doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Prokop Drtina - Osud československého demokrata