Prostituce v nacistických táborech. Himmlerovy nevěstince

Kód: 7229595

Úplný název:

Prostituce v nacistických táborech. Himmlerovy nevěstince (Miko Václav): Himmlerovy nevestince

Autor a popis:

Miko Václav, PETRKLÍČ, 124 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
153 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Aby nacisté upevnili svůj systém a minimalizovali vnitřní odpor, aplikovali násilné metody i proti ženám. Hitlerův věrný paladýn Heinrich Himmler do rozsáhlé strategie zakomponoval státem kontrolovanou prostituci jako součást mocenského a hospodářského zájmu. Prostitutky byly brány jako asociální zlořád, jenž představoval pro německý lid hrozbu, a ženy, které nesplňovaly představy nacistické ideologie, byly násilím sexuálně zotročeny a mnohé poslány nejen do nevěstinců pro vojáky Velkoněmecké říše, ale také do koncentračních táborů. Právě tam se běžně prováděly nucené sterilizace za pomocí vysokých dávek rentgenových paprsků. Experimentální potraty neznaly hranic a tisíce brutálních pokusů pod vedením Josefa Mengeleho vedly k bolestivé smrti. Své si prožili i homosexuálové a lesbicky orientované ženy. I když nacisté svému lidu kázali o mravnosti a hrdosti, ve skutečnosti sami činili úplný opak. V době jejich moci se tisíce žen a sotva dospělých dívek staly oběťmi různých forem sexuálního násilí, ponižování, znásilňování a mučení. Existovaly však tehdy i zvrácené formy rasového šílenství, kdy vybraní muži SS museli zplodit tisíce nových árijců v tzv. domech Lebensbornu s ochotně se nabízejícími ženami, které si vytyčily za povinnost porodit vůdci alespoň jedno dítě. Když však rozvoj nové populace nesplňoval požadovanou kvantitu, sáhli nacisté dokonce i k únosům blonďatých a modrookých dětí z celé okupované Evropy. Autor v této publikaci otevírá semknutou společenskou zvyklost, kterou dnes známe pod pojmem „tabu“.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Prostituce v nacistických táborech. Himmlerovy nevěstince do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Prostituce v nacistických táborech. Himmlerovy nevěstince.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Prostituce v nacistických táborech. Himmlerovy nevěstince (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Prostituce v nacistických táborech. Himmlerovy nevěstince bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Prostituce v nacistických táborech. Himmlerovy nevěstince doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Prostituce v nacistických táborech. Himmlerovy nevěstince