Provence & Azurové pobřeží - Turistický průvodce 3. vydání

Kód: 7217886

Úplný název:

Provence & Azurové pobřeží - Turistický průvodce 3. vydání (Walker Neville): Turistický pruvodce

Autor a popis:

Walker a kolektiv Neville, JOTA, 492 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
402 Kč (548 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Provence je rozlehlý a rozmanitý region, jehož kontrastní krajina zahrnuje venkovská pole a vesnice ve vnitrozemí, nepřístupné horské oblasti Alp na severu a východě a rychle se rozvíjející Riviéru na jihu. Hlavním městem Azurového pobřeží je Nice, velmi zajímavá a pulsující směs italského vlivu, zašlé zlaté éry, lesku a prvotřídního umění. Na hustě zalesněných alpských úbočích severně od města jsou posazené nádherné a nenarušené horské vesnice, zatímco na východě spojuje horská cesta malebná pobřežní městečka: v některých místech nabízejí pobřežní silnice - corniches - řidičům jedny z nejvelkolepějších zážitků při jízdě podél pobřeží. Dále na západ, minete-li oblasti vyhlášené znamenitým vínem, leží živá metropole Marseille. Je největším městem regionu a významným přístavem. Severně od Marseille se nachází elegantní město Aix-en-Provence s pohlednými kamennými domy, bulváry lemovanými kavárnami a nejlepšími trhy v Provence, kde žil a tvořil Cézanne. Nelze opomenout ani papežské město Avignon či unikátní biotop Camargue, rozkládající se v široké deltě Rhôny. Při cestování po tomto provoněném regionu se všude setkáte se stopami původních obyvatel - Féničanů, Řeků a Římanů. Rozhodně nesmíte minout římský akvadukt v Pont-du-Gard nebo amfiteátr v Orange či v Arles. Provence je slavná i pro svou vynikající středomořskou kuchyni, založenou na místních produktech - olivovém oleji, česneku, bylinkách a samozřejmě mořských plodech. Průvodce je doplněn údaji o místních dějinách, mapkami jednotlivých oblastí i podrobnými plány měst. Obsahuje praktické informace o cenách ubytovacích a stravovacích zařízení nebo kulturních událostech a je doplněn barevnými přílohami o gastronomických zážitcích a sportovním vyžití v regionu. Třetí aktualizované vydání.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Provence & Azurové pobřeží - Turistický průvodce 3. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Provence & Azurové pobřeží - Turistický průvodce 3. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Provence & Azurové pobřeží - Turistický průvodce 3. vydání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Provence & Azurové pobřeží - Turistický průvodce 3. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Provence & Azurové pobřeží - Turistický průvodce 3. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Evropa

 
Knihkupectví / Náš svět / Průvodce / Evropa / Provence & Azurové pobřeží - Turistický průvodce 3. vydání