Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit

Kód: 8603188

Úplný název:

Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit (Dienstbier Zdeněk):

Autor a popis:

Dienstbier Zdeněk, Radix, 186 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
138 Kč (175 Kč)
  / ks  
koupit
 

Stárnutí se stalo fenoménem, který prostupuje téměř všechny vrstvy naší existence. Ekonomové předvídají neblahé důsledky toho, že „strom života přestal mít nejširší větve ve spodních patrech a stojí na špičce“. Sociologové a personalisté se potýkají s uplatněním lidí, kteří v padesáti letech představují „problematickou pracovní sílu“. Psychologové diagnostikují padesátníky, kteří cítí novou chuť do života, ale nikdo o ně už nestojí.
A člověk, který se dostal do tohoto středního věku, by mnohdy chtěl ještě leccos vykonat, někdy i proti vůli těch, kteří ho již „odepsali“, a navzdory zdravotním problémům, které se začínají hlásit.
Jak se s tím vyrovnat a jak prožít život nejen ve středním, ale i ve vyšším věku v co nejlepší kondici je otázka, na kterou se autor knihy, prof. MUDr. Zdeněk Dienstbier, DrSc., předseda Ligy proti rakovině Praha, snaží nalézt odpověď.
Osobně k tomu má nejlepší předpoklady - prožil život, který by vydal na román, stal se uznávaným lékařem, který se již v mládí pustil do boje s tak zákeřnou chorobou jako je rakovina. A také již dosáhl věku, který mu umožňuje nahlédnout život „s přesností vědce, ale i s porozuměním člověka, který to nemá vyčtené z knih“. Činí tak s noblesou, humorem i životním nadhledem, který jistě osloví široký okruh uživatelů.
Poznání, ke kterému dochází, je prosté jako všechny velké objevy - důležitá je aktivita, fyzická i duševní, veselá mysl, i když věci se zrovna neubírají úplně tak, jak bychom si představovali. A také naslouchání vlastnímu tělu, abychom na něm nepáchali zbytečně násilí, využití genetických dispozic, jež nám byly dány, včetně respektování těch nepříznivých.
Leitmotivem celé knihy je - začněte se stárnutí věnovat včas. Pak máte šanci dožít se ho v relativní svěžesti, užít si radostí, které přináší, a prodloužit si dobu aktivního života. A to vše k potěše své i svých blízkých.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit