Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit - 2. vydání

Kód: 8757301

Úplný název:

Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit - 2. vydání (Dienstbier Zdeněk):

Autor a popis:

Dienstbier Zdeněk, Radix, 185 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
122 Kč (175 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Stárnutí se stalo fenoménem, který prostupuje téměř všechny vrstvy naší existence. Ekonomové předvídají neblahé důsledky toho, že "strom života přestal mít nejširší větve ve spodních patrech a stojí na špičce". Sociologové a personalisté se potýkají s uplatněním lidí, kteří v padesáti letech představují "problematickou pracovní sílu". Psychologové diagnostikují padesátníky, kteří cítí novou chuť do života, ale nikdo o ně už nestojí.

A člověk, který se dostal do tohoto středního věku, by mnohdy chtěl ještě leccos vykonat, někdy i proti vůli těch, kteří ho již "odepsali", a navzdory zdravotním problémům, které se začínají hlásit.

Jak se s tím vyrovnat a jak prožít život nejen ve středním, ale i ve vyšším věku v co nejlepší kondici je otázka, na kterou se autor knihy, prof. MUDr. Zdeněk Dienstbier, DrSc., předseda Ligy proti rakovině Praha, snaží nalézt odpověď.

Osobně k tomu má nejlepší předpoklady - prožil život, který by vydal na román, stal se uznávaným lékařem, který se již v mládí pustil do boje s tak zákeřnou chorobou jako je rakovina. A také již dosáhl věku, který mu umožňuje nahlédnout život "s přesností vědce, ale i s porozuměním člověka, který to nemá vyčtené z knih". Činí tak s noblesou, humorem i životním nadhledem, který jistě osloví široký okruh uživatelů.

Poznání, ke kterému dochází, je prosté jako všechny velké objevy - důležitá je aktivita, fyzická i duševní, veselá mysl, i když věci se zrovna neubírají úplně tak, jak bychom si představovali. A také naslouchání vlastnímu tělu, abychom na něm nepáchali zbytečně násilí, využití genetických dispozic, jež nám byly dány, včetně respektování těch nepříznivých.

Leitmotivem celé knihy je - začněte se stárnutí věnovat včas. Pak máte šanci dožít se ho v relativní svěžesti, užít si radostí, které přináší, a prodloužit si dobu aktivního života. A to vše k potěše své i svých blízkých.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit - 2. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit - 2. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit - 2. vydání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit - 2. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit - 2. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Průvodce stárnutím aneb jak ho oddálit - 2. vydání