Prvotiny Sebrané spisy I.

Kód: 2002216

Úplný název:

Prvotiny Sebrané spisy I. (Deml Jakub): Sebrané spisy I.

Autor a popis:

Deml Jakub, Academia, 912 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
385 Kč (550 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

První svazek obsahuje čtyři knihy Demlových raných textů - z doby, kdy byl na jedné straně uchvácen literárním světem Otokara Březiny a výtvarným světem Františka Bílka, a na druhé straně vypjatým katolickým apokalyptismem Josefa Floriana:
Slovo k Otčenáši Františka Bílka - cyklus meditací k Bílkovým grafickým listům (1904); kniha, která ukazuje Demlovy literární počátky v duchu symbolismu.
Homilie - soubor kázání, pronesených při různých příležitostech v prvních letech Demlova kněžského působení; kniha téměř zapomenutá, v níž se však už zrcadlí všechna Demlova životní témata (1907).
Notantur lumina - kniha básní a básní v próze, později doplněných o prozaické úvody a vydaných pak nově pod názvem První světla; kniha, kterou si Deml vysloužil na celý život titul „básník“ (1907).
Do lepších dob - texty bojovné a publicistické, lámající kopí za radikální katolicismus v pojetí Florianovy Staré Říše, publikované ve staroříšských sbornících (1906-1910) a po létech pak znovu vydané společně pod názvem Do lepších dob.
Svazek dále obsahuje oddíl Epilegomena, ve kterém jsou otištěny texty z téhož období, vydané časopisecky nebo dochované pouze v rukopisech.
Svazek doprovází ediční poznámka, překlady všech cizojazyčných pasáží, vysvětlivky reálií, jmenný rejstřík, reprodukce obálek původních vydání a Bílkových výtvarných listů, k nimž se vztahují meditace první knihy.
Vydání Sebraných spisů řídí Martin C. Putna, hlavním redaktorem je Záviš Šuman.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Prvotiny Sebrané spisy I. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Prvotiny Sebrané spisy I..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Prvotiny Sebrané spisy I. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Prvotiny Sebrané spisy I. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Prvotiny Sebrané spisy I. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Prvotiny Sebrané spisy I.