Psychologie lži

Kód: 2475472

Úplný název:

Psychologie lži (Mynaříková Lenka):

Autor a popis:

Mynaříková Lenka, Grada, 200 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
254 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Lze najít obecnou a šířeji akceptovatelnou definici lži? Můžeme obelhat sami sebe? Jak lžou děti a jak lžou dospělí? Jaké jsou verbální a neverbální projevy lhaní? Jaké jsou limity a úskalí detekce lži? Na tyto a další otázky hledá odborně podložené odpovědi ojedinělá a komplexní monografie věnovaná fenoménu lži.
Publikace nahlíží problematiku lhaní v sociálním, filozofickém, ekonomickém a neuropsychologickém kontextu. Především však zpracovává lhaní jako sociální fenomén vystupující v situacích vyžadujících odborné psychologické působení - například v psychoterapii, forenzní a školněpsychologické praxi.
Autorka seznamuje čtenáře s jevem lži z hlediska typologie, motivů, frekvence lhaní, ale i z hlediska vývojových, genderových i kulturních souvislostí. Ukazuje, jak se komplexní povaha lhaní projevuje v řeči, v chování i v prožívání. Závěrečná kapitola je věnována pozoruhodným situacím, ve kterých jsou lži ve skutečnosti důsledkem sugestibility, falešných vzpomínek či poruch osobnosti.
Monografie jistě zaujme odborníky z vědních oblastí, jako je psychologie, pedagogika, sociologie, právo, ale přínosná bude také pro učitele, rodiče, speciální pedagogy a forenzní psychology.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psychologie lži do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psychologie lži.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psychologie lži (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psychologie lži bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psychologie lži doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti