Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky

Kód: 7387804

Úplný název:

Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky (Poněšický Jan):

Autor a popis:

Poněšický Jan, Triton, 168 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
96 Kč (129 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Proč a jak reaguje tělo na psychickou zátěž? Proč své tělo zneužíváme? Kdo nese vinu za psychosomatické onemocnění? Proč máme strach z psychoterapie? Rozhodují o vzniku psychosomatických onemocnění individuální problémy pacienta a genetické dispozice, nebo také civilizační vlivy a společenské podmínky? Na všechny tyto otázky odpovídá MUDr. PhDr. Jan Poněšický, Ph.D. - lékař, psycholog, psychoterapeut a psychoanalytik. Nastiňuje souvislosti mezi biologickým fungováním našeho těla a psychikou v reakci na zátěžové situace. Pacienti i lékaři se často omezují na hledání tělesných příčin onemocnění. K harmonizaci pak používají léky působící pouze na výsledné symptomy. Skutečná duševní podstata nemoci však zůstává skryta a neléčena. Budeme tedy hledat příčiny úporných bolestí hlavy v kostech a svalech, nebo spíše v nevyřešených osobních problémech? Jan Poněšický přináší psychoterapeuticky odborné, přesto však všeobecně srozumitelné vysvětlení. Kniha shrnuje dosavadní názory lékařů a psychologů, zabývajících se psychosomatickými souvislostmi nemocí, a zároveň předává autorovy dlouholeté zkušenosti v tomto nejstarším (a zároveň nejmodernějším) oboru medicíny, jehož krédem je: Nemocí netrpí jenom postižený orgán, ale celý člověk.

Nahlédnout do Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky Nahlédnout do Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Psychosomatika pro lékaře, psychoterapeuty i laiky