Ptáci a stromy

Kód: 8678528

Úplný název:

Ptáci a stromy (Klejdus Julius, Vačkař Jiří):

Autor a popis:

Klejdus Julius, Vačkař Jiří, Klejdus Julius MVDr., 304 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
346 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Hlavním námětem i tématem nové knižní publikace „Ptáci a stromy“ jsou vzájemné vztahy mezi ptačími druhy a porosty dřevin v podmínkách stávajících ekosystémů sledovaného území jižní Moravy. Hlavním zdrojem informací byla pozorování aktivit ptáků v rozmanitých porostech na známých, ale i méně známých lokalitách jižní a jihovýchodní Moravy, tedy území mnoha remízků, hájků, větrolamů nebo stromořadí v otevřené krajině, ale i souvislejších lesních komplexů v přilehlé pahorkatině. Souběžně byly veškeré sledované ptačí aktivity fotograficky zaznamenávány a dokumentovány.
Knihu uvádí obsáhlejší kapitola, která popisuje jednotlivé typy dřevinných porostů sledovaného území a jejich ptactvo. Další tři speciální oddíly této knihy pak podrobněji charakterizují hierarchii vzájemných vazeb mezi dřevinnými porosty a ptáky jako prostředí k posezu (posedu), prostředí k rozmnožování (hnízdění) a prostředí k získávání potravy.
Vzájemné vztahy ptáků a dřevinných porostů jsou v knize zachyceny na 865 fotografiích. Některé z fotografií dokumentují i velmi významné a často málo známé vztahy například v netradičních způsobech získávání potravy nebo jiné zase zobrazují velmi zvláštní umístění hnízd v porostech apod.
Textová část této publikace včetně textových popisek k jednotlivým fotografiím jsou psány převážně populárně naučnou formou srozumitelnou širšímu spektru čtenářů. Pro bližší vysvětlení některých neznámých pojmů nebo odborné terminologie byl upraven dostatečně obsáhlý slovník cizích pojmů a názvů.


 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ptáci a stromy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ptáci a stromy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ptáci a stromy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ptáci a stromy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ptáci a stromy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zahrada