Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku - CD (Čte Marek Eben)

Kód: 5640422

Úplný název:

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku - CD (Čte Marek Eben) (Čapek Karel): aneb Mel jsem psa a kocku, cte Mark Eben

Autor a popis:

Čapek Karel, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (265 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Karel Čapek, velký milovník zvířat, lidí a rostlin, byl také velký pozorovatel a glosátor. Zvířata, která se stala nedílnou součástí jeho života, byla proto častým námětem jeho literárních črt. Psal o nich s pochopením, láskou, humorem a vtipem. Ve fejetonu Pes a kočka Čapek vystihuje povahu obou zvířátek obecně: „Kočka je trochu estét. Pes je jako obyčejný člověk. Nebo jako tvořivý člověk. Je v něm něco, co se obrací k někomu druhému, ke všem druhým; nežije jen sobě… Zkrátka pes potřebuje povzbuzujícího kontaktu s druhým, aby si hrál… Naproti tomu kočka si také zahraje, když jí k tomu dáte podnět, ale dovede si hrát, i když je sama. Hraje si jen pro sebe, samotářsky a nesdílně… Kočka se baví sama pro sebe. Pes chce jaksi bavit toho druhého… Kočka je z rodu ironiků… Pes je z rodu humoristů…“V centru autorovy pozornosti je především kočička Pudlenka a její koťata, dále fenka Iris (maminka Čapkovy Dášeňky) a její štěňátka. Postřehy ze života zvířátek jsou všem chovatelům důvěrně známé, jen je nikdo před Čapkem tak dobře neformuloval.

Marek Eben čte text jedné z největších osobností české literatury dvacátého století v kongeniálním spojenectví. Souzní s jemným humorem Karla Čapka a dodává jeho nápadům pobavení člověka, který dobře ví, o čem autor píše.Nahrávka je určena nejširší veřejnosti, dětem a dospělým, nejen pejskařům a chovatelům koček, kteří však zvláště ocení autorův humor, vtip a porozumění nejen zvířátkům, ale i lidem.

Karel Čapek měl kočku Pudlenku a psa Iris, jejichž humorné příběhy s pobavením čte Marek Eben
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku - CD (Čte Marek Eben) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku - CD (Čte Marek Eben).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku - CD (Čte Marek Eben) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku - CD (Čte Marek Eben) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku - CD (Čte Marek Eben) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro děti

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Beletrie pro děti / Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku - CD (Čte Marek Eben)