Rákoska v dílně lidskosti - Česká škola v 19. století očima účastníků

Kód: 2002533

Úplný název:

Rákoska v dílně lidskosti - Česká škola v 19. století očima účastníků (Vošahlíková Pavla): Ceská škola v 19.století ocima úcastníku

Autor a popis:

Vošahlíková Pavla, Academia, 312 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
245 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Vyhlášení všeobecné školní povinnosti v čes- kých zemích v roce 1774 v rámci habsburské monarchie bylo prvním krokem na cestě školy k všeobecně respektované instituci. O charakteru a poslání školy rozhodoval stát i církev. Během 19. století nastolily české národně emancipační snahy témata jako otázka vyučovacího jazyka a interpretace národních dějin, literatury, umění, vědy, hospodářské prosperity apod. V oblasti socializace dětí a mládeže integrační roli škola plnila, její návštěva se stala v průběhu 19. a 20. století pro většinu obyvatel samo- zřejmostí. Postupně se objevilo mnoho po- kusů zdokonalovat ji. Vždy však platilo, že škola působila současně jako nástroj, zrcadlo i součást proměnlivého životního stylu, a toto různorodé poslání plní i nadále.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rákoska v dílně lidskosti - Česká škola v 19. století očima účastníků do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rákoska v dílně lidskosti - Česká škola v 19. století očima účastníků.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rákoska v dílně lidskosti - Česká škola v 19. století očima účastníků (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rákoska v dílně lidskosti - Česká škola v 19. století očima účastníků bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rákoska v dílně lidskosti - Česká škola v 19. století očima účastníků doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Rákoska v dílně lidskosti - Česká škola v 19. století očima účastníků