Rakovina štítné žlázy – současné diagnostické a léčebné možnosti

Kód: 2042799

Úplný název:

Rakovina štítné žlázy – současné diagnostické a léčebné možnosti (Vlček Petr): soucasné diagnostické a lécebné možnosti

Autor a popis:

Vlček Petr, Mladá Fronta, 56 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
60 Kč (75 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace je určena převážně laické veřejnosti. Jsou v ní uvedeny základní informace jak o současných možnostech primární diagnostiky (sonografie, cílená aspirační biopsie s cytologickým vyšetřením), tak i vlastní léčbě (chirurgická, radionuklidová). Zvláštní pozornost je věnována edukaci nemocných před vlastním nástupem na léčbu radiojodem; čtenář je podrobně seznámen s průběhem pobytu na lůžkovém oddělení a s principy radiační ochrany během hospitalizace i v následné domácí péči.
V knize jsou uvedena základní statistická data, ze kterých vyplývá nárůst nízkorizikových karcinomů štítné žlázy (jsou vypracovávány nové diagnosticko-terapeutické algoritmy), je zveřejněna i úspěšnost současné léčby
nemocných s diferencovaným a medulárním karcinomem štítné žlázy v ČR v porovnání se světem. Část publikace je věnována také nemocným s medulárním karcinomem, který vyžaduje jiné diagnostické i léčebné přístupy. Je popsána léčba pomocí 131I-MIBG, principy genetického testování nemocných s medulárním karcinomem a jejich pokrevních příbuzných a výhledově i možnosti genové terapie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rakovina štítné žlázy – současné diagnostické a léčebné možnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rakovina štítné žlázy – současné diagnostické a léčebné možnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rakovina štítné žlázy – současné diagnostické a léčebné možnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rakovina štítné žlázy – současné diagnostické a léčebné možnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rakovina štítné žlázy – současné diagnostické a léčebné možnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Rakovina štítné žlázy – současné diagnostické a léčebné možnosti