Representation of Natural Catastrophes in Newspaper Discourse

Kód: 2107414

Úplný název:

Representation of Natural Catastrophes in Newspaper Discourse (Trčková Dita):

Autor a popis:

Trčková Dita, muni PRESS, 106 stran, jazyk - angličtina, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
122 Kč (172 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Reprezentace přírodních katastrof v diskurzu denního tisku. Monografie je výzkumnou studií zabývající se znázorněním přírodních katastrof v novinách vydaných v západních anglicky mluvících zemích. Výzkum se snaží zodpovědět, komu je v novinovém diskurzu dávána vina za škody a zkázu (ptá se, jestli je katastrofa popsána jako výsledek jak přírodního jevu, tak sociálních faktorů), zjišťuje, jak se diskurz vypořádává s rozporem mezi přírodními katastrofami a osvícenskou ideologií nadřazenosti člověka nad přírodou, a zkoumá, jaké jsou nejběžnější diskurzivní strategie, které vedou k dramatizaci událostí. Zvolenou metodologií je kritická analýza diskurzu, která se zaměřuje na zkoumání hlavních témat článků, na lexikální a syntaktický rozbor a na analýzu narativní struktury příběhů obětí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Representation of Natural Catastrophes in Newspaper Discourse do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Representation of Natural Catastrophes in Newspaper Discourse.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Representation of Natural Catastrophes in Newspaper Discourse (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Representation of Natural Catastrophes in Newspaper Discourse bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Representation of Natural Catastrophes in Newspaper Discourse doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Representation of Natural Catastrophes in Newspaper Discourse