Retrospektivní přehled územních jednotek a územních celků

Kód: 2001756

Úplný název:

Retrospektivní přehled územních jednotek a územních celků (Mleziva Štěpán):

Autor a popis:

Mleziva Štěpán, Academia, 984 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
588 Kč (795 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace je vyčerpávajícím soupisem územních jednotek a územních obvodů počínaje okresní úrovní. Zachycuje jejich vývoj od roku 1850 a podává všechny potřebné informace o vzniku, zániku, změnách hranic, příslušnosti k vyšším typům nebo vymezení pomocí nižších typů. Je členěna na část textovou s přílohami, zahrnující stručný úvod, vymezení základních pojmů, stručný historický exkurs a návod k používání přehledů, a část tabulkovou, jež tvoří těžiště knihy.
Pomocí šesti typů formulářů autor podává.úplný přehled správy v českých zemích: soupis sídel se základními informacemi, přehled okresů a krajů, přehled správních a soudních obvodů a soupis výjimek a zvláštností. Přehledným, úsporným a jednotným způsobem jsou tak uživatelům předloženy informace odpovídající aktuálnímu stavu poznání. Díky odkazům na právní normy jsou zde navíc v potřebné míře propojeny dvě dosud izolované disciplíny – historický místopis a dějiny správy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Retrospektivní přehled územních jednotek a územních celků do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Retrospektivní přehled územních jednotek a územních celků.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Retrospektivní přehled územních jednotek a územních celků (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Retrospektivní přehled územních jednotek a územních celků bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Retrospektivní přehled územních jednotek a územních celků doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny

 
Knihkupectví / Historie / České a slovenské dějiny / Retrospektivní přehled územních jednotek a územních celků