Revolta stylem

Kód: 7419060

Úplný název:

Revolta stylem (Kolářová Marta): Hudební subkultury mládeže v Ceské republice

Autor a popis:

Kolářová Marta, SLON, 272 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
277 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Kniha Revolta stylem se zabývá hudebními subkulturami mládeže v současné České republice. Představuje tradiční i současné teorie a přístupy ke studiu subkultur, a to jak v zahraničí, tak i v českém a postsocialistickém kontextu. Věnuje se především otázkám hodnot a politizace subkultur, vztahu k mainstreamové kultuře, vnitřní diferenciaci subkultur a alternativnímu životnímu stylu. Pro empirický výzkum si autorky a autor vybrali čtyři nejznámější hudební subkultury – punk, skinheads, techno a hip hop.

Jako hlavní zdroj dat jim sloužily hloubkové i neformální rozhovory s příslušníky subkultur, zúčastněné pozorování a analýza médií vytvářených subkulturami. Výzkum je založen na pohledu zevnitř, který nahlíží problematiku ve světle vnitřních významů a interpretací členů subkulturních uskupení. Studie představují vývoj subkultur v českém prostředí a zahraniční vlivy, popisují jejich styl z hlediska oblečení, hudby, tance, aktivit apod., prezentují postoje subkulturní mládeže k politice, konzumaci drog, náboženství, ideologiím a také vnímání struktury vlastní skupiny.

Závěrečné srovnání hledá mimo jiné odpověď na otázku, nakolik jsou české hudební subkultury mládeže tradiční či postsubkulturní a jakými specifiky se v postsocialistické společnosti vyznačují.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Revolta stylem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Revolta stylem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Revolta stylem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Revolta stylem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Revolta stylem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura