Revoluční ekonomie: O systému a lidech

Kód: 8750628

Úplný název:

Revoluční ekonomie: O systému a lidech (Sedláček Tomáš, Graeber David, Chlupatý Roman): Rozhovor s Romanem Chlupatým

Autor a popis:

Sedláček Tomáš, Nakladatelství 65. pole, 136 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
110 Kč (148 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Respektovaný ekonom Tomáš Sedláček si s publicistou Romanem Chlupatým k debatě přizval amerického anarchistu Davida Graebera, jednoho z vůdců světového hnutí Occupy, ale též uznávaného antropologa a autora světového bestselleru Dluh: prvních 5000 let.

(R)EVOLUČNÍ EKONOMIE: O SYSTÉMU A LIDECH je střetem dvou pohledů na životaschopnost systému, ve kterém žijeme. Férově vedená diskuze reflektuje stále častěji kladenou otázku: Je možné současný dům jen poopravit, anebo je lepší (či nevyhnutelné) ho strhnout a postavit nový o kus dál?
Rozhovor nabízí stravitelné, inspirující a místy provokativní zamyšlení nad tématy, která hýbou světem. Tomáš Sedláček, autor mezinárodního bestselleru Ekonomie dobra a zla, zde dostává prostor představit své názory v novém kontextu, který mu evidentně svědčí.
Kniha volně navazuje na úspěšný první svazek edice Double, Soumrak homo economicus. Rozhovor Tomáše Sedláčka s kanadským matematikem Davidem Orrellem vyvolal debatu v odborných i laických kruzích, byl přeložen do tří jazyků a vyšel také jako audiokniha.

Tomáš Sedláček je patrně nejsledovanějším českým ekonomem současnosti. Díky svým nekonvenčním názorům a schopnosti propojit ekonomii s ostatními obory se v posledních letech prosadil i na mezinárodní scéně. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 14 jazyků a dočkala se i úspěšného scénického zpracování. David Graeber je americký antropolog a aktivista, který v současnosti působí jako profesor na London School of Economics. Za knihu Dluh: prvních 5000 let získal Batesonovu cenu za kulturní antropologii. Je jedním z vůdců hnutí Occupy. Jeho zatím poslední knihou je Demokratický projekt: Historie, krize, hnutí, v níž se zamýšlí nad reformou demokracie, respektive její současné podoby. Roman Chlupatý je novinář a publicista. Od roku 2000 působí v zahraničí. Přispíval například do francouzského OWNI a nebo čínského FT. V Česku dlouhodobě spolupracuje s předními ekonomickými tituly, jako je Euro, Hospodářské noviny a nebo Investiční web. Autor knihy rozhovorů (Ne)mocná země, ve které se podobně jako v dalších svých aktivitách věnuje tématům spojeným s mezinárodní ekonomikou, politikou a průsečíkem těchto dvou světů.

Nahlédnout do Revoluční ekonomie: O systému a lidech Nahlédnout do Revoluční ekonomie: O systému a lidech

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Revoluční ekonomie: O systému a lidech do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Revoluční ekonomie: O systému a lidech.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Revoluční ekonomie: O systému a lidech (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Revoluční ekonomie: O systému a lidech bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Revoluční ekonomie: O systému a lidech doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Revoluční ekonomie: O systému a lidech