Rituální jeskyně starých Mayů - Cesta za tajemstvím mayských podsvětních mýtů

Kód: 2002330

Úplný název:

Rituální jeskyně starých Mayů - Cesta za tajemstvím mayských podsvětních mýtů (Chládek Stanislav): Cesta za tajemstvím mayských podsvetních mýtu

Autor a popis:

Chládek Stanislav, Academia, 424 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
556 Kč (795 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Co pro Maye znamenají jeskyně a co v sobě ukrývají za tajemství? Co se v nich dělo a jakou roli hrály v mayském náboženství a mytologii? Na to se snaží odpovědět první souborná práce, která shrnuje nedávné výsledky archeologického výzkumu jeskyní mayské oblasti, a to i na základě osobních zkušeností autora.
V češtině jde o první knihu o mayských jeskyních vůbec. Skrytý temný vodní podzemní svět měl (a dodnes má) velký náboženský význam pro staré i současné Maye; považovali jej za vstup do podsvětí. Proto byly jeskynní prostory Mayi často považovány za posvátné a sloužily jako dějiště mnoha tajemných rituálů, ve kterých byli účastníci v kontaktu s bohy, předky a ostatními nadpřirozenými bytostmi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rituální jeskyně starých Mayů - Cesta za tajemstvím mayských podsvětních mýtů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rituální jeskyně starých Mayů - Cesta za tajemstvím mayských podsvětních mýtů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rituální jeskyně starých Mayů - Cesta za tajemstvím mayských podsvětních mýtů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rituální jeskyně starých Mayů - Cesta za tajemstvím mayských podsvětních mýtů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rituální jeskyně starých Mayů - Cesta za tajemstvím mayských podsvětních mýtů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Rituální jeskyně starých Mayů - Cesta za tajemstvím mayských podsvětních mýtů