Robinson Jeffers a John Steinbeck: vzdálení a blízcí

Kód: 7294898

Úplný název:

Robinson Jeffers a John Steinbeck: vzdálení a blízcí (Kopecký Petr): Vzdálení a blízcí

Autor a popis:

Kopecký Petr, Host, 228 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
188 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Robinson Jeffers a John Steinbeck kdysi představovali zvučná jména české překladové literatury, z nichž k dnešku doléhají jen ozvuky. Před půl stoletím se tito kalifornští autoři těšili nebývalé přízni české čtenářské i kritické obce. Přesto se v Československu, potažmo v České republice, nedostalo jejich tvorbě hlubší reflexe. Většina z kritických textů navíc vznikla před rokem 1989, a proto zahrnují i nutnou ideologickou úlitbu cenzorům. Nemohou tedy zcela otevřeně pojednávat o všech aspektech příslušných děl.
Tato kniha představuje první ucelenou tematickou studii díla Robinsona Jefferse a Johna Steinbecka napsanou v českém jazyce. Přináší především hodnocení literárních textů obou autorů z hlediska ekologické literární kritiky (tzv. ekokritiky), literárněkritického směru, který má zejména v anglosaském akademickém světě mnoho příznivců. V českém prostředí se však doposud neetabloval a neexistuje zde ani žádná systematická studie uplatňující ekokritický pohled na literaturu. V závěrečném oddílu knihy je pak pozornost věnována ideologické dimenzi recepce díla obou autorů v komunistickém Československu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Robinson Jeffers a John Steinbeck: vzdálení a blízcí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Robinson Jeffers a John Steinbeck: vzdálení a blízcí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Robinson Jeffers a John Steinbeck: vzdálení a blízcí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Robinson Jeffers a John Steinbeck: vzdálení a blízcí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Robinson Jeffers a John Steinbeck: vzdálení a blízcí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Robinson Jeffers a John Steinbeck: vzdálení a blízcí