Ročenka Art+ 2015

Kód: 9054746

Úplný název:

Ročenka Art+ 2015 (kol.): Trh s umením v roce 2015

Autor a popis:

Kol., Ambit Media, 168 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
110 Kč (149 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Odborný portál www.artplus.cz vydává již sedmou Ročenku ART+, mapující a analyzující vývoj na trhu s uměním doma i v zahraničí v uplynulém roce. Kromě tradičních tržních segmentů, které pro vás pravidelně v Ročence sledujeme, věnujeme tentokrát samostatné studie trojici autorů, jejichž dílo v loňském roce na trhu výrazným způsobem zaznělo: Bohumilu Kubištovi, Václavu Radimskému a Františku Vobeckému. U každého z těchto autorů jsme sledovali poměrně zajímavé, nově se vyvíjející tržní trendy, i nepatrné, pomalu se prosazující změny v myšlení a chování českých kupců.
Obsahová rozšíření Ročenky ART+, jež letos vychází na dosud největším formátu, jsou zaměřena především na historicky ověřené tržní alternativy, jakými jsou numismatika či filatelie. Prostor věnujeme tentokrát také sféře internetových prodejů umění, která se zdá být potenciálně poměrně investigativní oblastí, lákající mimo jiné i začínající sběratele, a prostřednictvím knižní recenze i aktuální problematice významu sběratelství současného umění ve vztahu k veřejným institucím a trhu. Z dalších dílčích témat se opět zabýváme situací na trhu se starožitnostmi, dražbami českých autorů v zahraničí, indexem současného umění nebo také sběratelstvím bronzů.
Na obálku Ročenky ART+ jsme pro Vás tentokrát zvolili detail z obrazu Pabla Picassa Alžírské ženy (verze O) z roku 1955, díla s velmi výraznou provenienční historií, jehož květnová dražba v newyorské Christie`s se stala událostí roku a vedla k novému světovému aukčnímu rekordu ve výši necelých 180 milionů dolarů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ročenka Art+ 2015 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ročenka Art+ 2015.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ročenka Art+ 2015 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ročenka Art+ 2015 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ročenka Art+ 2015 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Ročenka Art+ 2015