Rok čtvrtý - Projevy, články, eseje

Kód: 2421850

Úplný název:

Rok čtvrtý - Projevy, články, eseje (Klaus Václav):

Autor a popis:

Klaus Václav, Knižní klub, 520 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
263 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
 

Uplynul čtvrtý rok funkčního období prezidenta republiky Václava Klause. Prezident opět předkládá veřejnosti autentický přehled svého působení ve formě další bilanční knihy. Byl to rok v mnohém dramatický. Po velmi složitém výsledku voleb do Poslanecké sněmovny následovala nekonečná vyjednávání politických stran, která teprve před několika týdny vedla k ustavení vlády s důvěrou, byť důvěrou velmi spornou a křehkou. Prezidentova role nemohla být v těchto okamžicích pasivní. Uplynulý rok přinesl i velmi důležité komunální volby a také volbu třetiny senátorů. Obojí znamenalo jistý posun na politické scéně.
I v takto nabitém roce prezident nadále cestoval po republice, setkával se s občany, navštěvoval zajímavá i problematická místa. Plnil své nejrůznější ústavní povinnosti, udělil státní vyznamenání, jmenoval soudce, přijímal významné hosty, uděloval milosti. Vyslovoval se k mnoha problémům, poskytl řadu rozhovorů, vystoupil s desítkami přednášek a projevů, napsal řadu novinových textů.
Důležité aktivity má za sebou i v oblasti zahraniční politiky. Absolvoval velké množství významných evropských i světových setkání, hovořil s mnoha státníky o globálních problémech i o problémech evropské integrace. Nadále vedl aktivní soukromý život jako člen své rodiny, jako sportovec či společensky významná osobnost.
Nyní mají čtenáři v rukou Rok čtvrtý, knihu opět bohatě vybavenou autentickými dokumenty, obrazovým materiálem, a hlavně autorskými texty prezidenta republiky. Mají tak příležitost projít si s ním celý jeho uplynulý rok a přemýšlet o něm.

25.1.2007
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rok čtvrtý - Projevy, články, eseje do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rok čtvrtý - Projevy, články, eseje.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rok čtvrtý - Projevy, články, eseje (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rok čtvrtý - Projevy, články, eseje bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rok čtvrtý - Projevy, články, eseje doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Rok čtvrtý - Projevy, články, eseje