Románská symbolika

Kód: 8758077

Úplný název:

Románská symbolika (Davy Marie-Madeleine): Duch 12. století

Autor a popis:

Davy Marie-Madeleine, Malvern, 328 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
258 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Slavná francouzská medievistka Marie-Madeleine Davy (1903-1998) ve své knize Románská symbolika zkoumá úlohu symbolů v románském umění a role symboliky v životě člověka 12. století.

V širokém rozpětí od mystických textů, přes architekturu až po grálovou literaturu autorka přibližuje duchovní zkušenost tehdejšího člověka, která je symboly živena. Symboly vyučují jazyku, který je jazykem lásky a poznání a jsou tedy v této době alfou a omegou duchovní zkušenosti, ba dokonce tvoří celou abecedu tohoto tajemného jazyka, přirovnávaného k jazyku andělů.
Symbolika není pouhým jazykem, stává se řečí proměňující zemi stínů v zemi světla, tj. v proměněnou zemi. Symbol představuje práh. Prahů pak je několik, až se dojde k poslednímu prahu, jenž ústí v Poznání. Poznání ve své plnosti už pak nevyžaduje přítomnost znamení. Transfigurace je výše než znamení. Románský člověk se však považuje za poutníka, on symboly potřebuje. Ony představují úseky jeho cesty. Když zapomene na smysl své vize, je zde románský kostel, který mu připomíná tajemství těchto setkání. Vesmír se stává zrcadlem, v němž může číst proporce a míry uvnitř neporušitelného řádu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Románská symbolika do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Románská symbolika.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Románská symbolika (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Románská symbolika bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Románská symbolika doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Románská symbolika