Rovnokřídlí České republiky

Kód: 2002173

Úplný název:

Rovnokřídlí České republiky (Kočárek Petr):

Autor a popis:

Kočárek Petr, Academia, 288 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
276 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Rovnokřídlí jsou velmi nápadnou a na obecné úrovni dosti povědomou skupinou hmyzu. Avšak publikace, která by rovnokřídlé přiblížila široké odborné veřejnosti, dosud nebyla v naší literatuře zpracována.
Z tohoto pohledu průkopnické dílo přináší kompletní přehled všech druhů naší fauny, kterých je v současnosti 97, doplněný o druhy, které se vyskytují v okolních státech a mohly by být u nás potenciálně také objeveny. Všechny druhy jsou charakterizovány z hlediska morfologie, bionomie, ekologie a zvukových projevů (stridulace) a ilustrovány fotografiemi v jejich přirozeném prostředí.
Originální audionahrávky zvukových projevů všech stridulujících druhů obsahuje přiložené CD, které umožní jejich rozpoznání poslechem.
Významnou součástí knihy je obrázkový determinační klíč, pomocí kterého lze podle nápadných morfologických znaků určit všechny druhy naší fauny, včetně těch potenciálních, většinou přímo v terénu.
Úvodní část knihy podrobně seznamuje čtenáře s tělesnou stavbou rovnokřídlých, jejich ekologickými nároky, životními strategiemi, ohrožením a ochranou, obývanými biotopy a zoogeografií, ale také s metodami jejich studia.
Atlas je určen jak odborníkům, učitelům, studentům a žákům, tak i milovníkům a ochráncům přírody, profesionálům i amatérům.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rovnokřídlí České republiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rovnokřídlí České republiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rovnokřídlí České republiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rovnokřídlí České republiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rovnokřídlí České republiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Rovnokřídlí České republiky