Rozpomínky (aneb Co na sebe vím)

Kód: 7491059

Úplný název:

Rozpomínky (aneb Co na sebe vím) (Uhde Milan):

Autor a popis:

Uhde Milan, HOST, 648 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
349 Kč (498 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Obsáhlé paměti dramatika, esejisty, prozaika, básníka a politika Milana Uhdeho (* 1936) jsou cenným svědectvím o české a moravské kultuře a společnosti druhé poloviny dvacátého století. Spjaty jsou především s Brnem, autorovým městem, a s jeho literárním a divadelním životem.

Milan Uhde je ve svých vzpomínkách přesný. Vypovídá o svém dětství a rodinném zázemí, o studiích a literární tvorbě, podává jedinečný vhled do redakčního života časopisu Host do domu v šedesátých letech a zachycuje svou práci pro divadlo. Důležitou částí knihy je líčení tíživých let normalizačních a činnosti zakázaných spisovatelů v té době. Závěr knihy patří vylíčení autorova působení v české politice v letech devadesátých.

Rozpomínky. Co na sebe vím jsou svým stylem, literární kvalitou a upřímností mimořádné. Milan Uhde v nich prožitou minulost neidealizuje a neretušuje, vzpomíná a přemýšlí o ní vždy „ostny směrem k sobě“. O své chyby a omyly se otevřeně dělí se čtenáři, což je v kontextu memoárové literatury více než vzácné.

Uhdeho kniha tvoří spolu s memoárovými a deníkovými díly jeho literárních vrstevníků - Jana Zábrany, Jiřího Stránského, Ivana Klímy, Pavla Juráčka, Pavla Švandy, Václava Havla, Jiřího Kuběny a Jiřího Gruši - neocenitelný pramen k poznání české kultury a společnosti v uplynulých šedesáti letech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rozpomínky (aneb Co na sebe vím) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rozpomínky (aneb Co na sebe vím).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rozpomínky (aneb Co na sebe vím) (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rozpomínky (aneb Co na sebe vím) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rozpomínky (aneb Co na sebe vím) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Rozpomínky (aneb Co na sebe vím)