Rozvod manželství

Kód: 8757666

Úplný název:

Rozvod manželství (Šmíd Ondřej, Šínová Renáta):

Autor a popis:

Šmíd Ondřej, Šínová Renáta, Leges, 336 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
385 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
 

Monografie se zabývá problematikou rozvodu manželství z hmotněprávního i procesního hlediska, analyzuje přitom stávající právní úpravu i regulaci v novém občanském zákoníku a zákoně o zvláštních řízeních soudních. Značnou pozornost autoři věnují rozvodu manželství s nezletilými dětmi a možnostem procesněprávní ochrany osobám ohroženým domácím násilím. Upozorňují též na roli mediace v rozvodovém řízení v souvislosti s přijetím zákona o mediaci.

Výklad je doplněn o rozbor problematiky ve slovenské právní úpravě.Vzhledem k velkému počtu česko-slovenských manželství i jiných národnostně smíšených manželství na našem území je věnována pozornost i této problematice, z pohledu evropské legislativy i mezinárodního práva soukromého.

Publikace zpracovává také instituty doposud českému právnímu řádu neznámé, jako je administrativní rozvod, a podává výklad o právní úpravě rozvodu manželství ve vybraných světových zemích.

Kniha je určena praktikujícím právníkům z řad akademiků, soudců a advokátů i široké laické veřejnosti se zájmem o danou problematiku a studentům právnických fakult.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rozvod manželství do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rozvod manželství.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rozvod manželství (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rozvod manželství bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rozvod manželství doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo