Ruský týden, Titanic - 2. vydání

Kód: 2490972

Úplný název:

Ruský týden, Titanic - 2. vydání (Čech František Ringo):

Autor a popis:

Čech František Ringo, Ikar, 320 stran, jazyk - CZ, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
152 Kč (190 Kč)
  / ks  
koupit
 

Mezi spoustou historických knih, fotografických publikací a výpravných filmů, které se věnují tragédii Titaniku, dosud chybělo pojednání z pera nezaujatého, ale o to objektivnějšího autora, jenž dokáže uchopit základní tezi a rozvinout ji způsobem, jaký nemá v literárním světě obdoby.
Takovým autorem je bezesporu František Ringo Čech, kulturní divoch a spořádaný otec nového literárního žánru, jemuž dal do vínku název literatura vymyšleného faktu. Jak sám v úvodním slovu připomíná, nestojí již na tomto tvůrčím poli osamoceně.
Titanic, poslední Ringovo novorozeně, vás ohromí od samého začátku a vy se od něj nedokážete odtrhnout, protože to, co vám autor šťavnatým jazykem a s invencí sobě vlastní předkládá, jste ani v těch nejbujnějších snech netušili. Aristoteles Chobodydes, kapitán Morgan, hrabě Esterházy, Ti Ti i malý Giuseppe jsou dokonalými protihráči žen, jejichž plnokrevnost by zaručila skvělý chov nejednomu hřebčinci. A vůbec nezáleží na prostoru, který jim autor poskytl, naopak, zhuštěné lidské osudy na pokraji hrozící katastrofy spolu s kořeny pevně zapuštěnými v budoucnosti a imperativem skutečného člověčenství daly vzniknout dílu, jež obohacuje historické prameny a poskytuje čtenáři pocit, že i on se stal součástí jedinečné badatelské expedice.
A vzhledem ke známé pravdě, že opakování je matka moudrosti, připojili jsme k novému dílu i notoricky známý Ruský týden. Protože humoru a neotřelého čtení není nikdy dost.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ruský týden, Titanic - 2. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ruský týden, Titanic - 2. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ruský týden, Titanic - 2. vydání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ruský týden, Titanic - 2. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ruský týden, Titanic - 2. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura