Růže chuti přerozkošné

Kód: 7308563

Úplný název:

Růže chuti přerozkošné (Smyčková Kateřina, Hálečková Šárka): Antologie moravských rukopisných kancionálu 17. a 18. století

Autor a popis:

Smyčková Kateřina, Filozofická fakulta UK v Praze, 180 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
178 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Moravské rukopisné kancionály 17. a 18. století jsou odborné veřejnosti téměř neznámé a jejich písně nikdy nebyly edičně zpřístupněny, přestože mohou byt pozoruhodným pramenem pro poznání barokní literatury, hudby, lidové zbožnosti a iluminačního umění. Značnou část repertoáru přejímají rukopisné zpěvníky ze starší, tištěné produkce, ale mnoho písní se dochovalo pouze v rukopisné podobě a díky orálnímu předávání z generace na generaci.
Antologie Růže chuti přerozkošné vybírá z tohoto rukopisného repertoáru celkem čtyřicet písní s mariánskou a eucharistickou tematikou.
Text písní je kriticky upraven s ohledem na specifika barokní češtiny a rukopisné produkce. Přibližně polovina textů se dochovala spolu s notací, antologie ji přináší v moderním přepisu. Texty jsou opatřeny vysvětlujícím komentářem, textově a hudebně kritickým aparátem.

Úvodní studie objasňuje úlohu rukopisné hymnografie v dějinách českého písemnictví, podává přehled všech známých moravských rukopisných kancionálů a blíže osvětluje písně zařazené do antologie.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Růže chuti přerozkošné do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Růže chuti přerozkošné.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Růže chuti přerozkošné (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Růže chuti přerozkošné bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Růže chuti přerozkošné doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny