Růže Světa

Kód: 8737806

Úplný název:

Růže Světa (Andrejev Leonid):

Autor a popis:

Andrejev Leonid, Pavel Mervart, 640 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
327 Kč (449 Kč)
  / ks  
koupit
 

Stěžejní dílo Daniila Andrejeva Růže Světa, jehož žánr sám autor definoval jako metahistorický esej, přináší zcela nový pohled na smysl dějin, lidského života i celého vesmíru. Ucelená filosoficko-náboženská koncepce nabízí netradiční přístup k řadě teoretických myšlenkových východisek, a to ať již jde o teologii, filosofii či přírodní vědy. V Růži Světa je spojeno to nejlepší z náboženského a filosofického myšlení předchozích staletí, zvláštní důraz je však také kladen na následování mravního ideálu a principů nejvyšší etiky.

Básník, prozaik, filosof a vizionář Daniil Leonidovič Andrejev (1906-1959), druhý syn významného ruského spisovatele L. N. Andrejeva (1871-1919), patří k nejoriginálnějším autorům 20. století. Formování jeho osobnosti jako myslitele a básníka zásadně ovlivnily podmínky stalinského politického systému, v němž nemohl uvažovat o publikaci svých děl. V roce 1947 byl za údajnou antisovětskou činnost odsouzen k dvaceti pěti letům vězení. Po propuštění v roce 1957 s podlomeným zdravím ještě stihl dokončit své zásadní dílo, mystický traktát Růže Světa.
Kromě zničeného románu Poutníci noci, jenž zavdal příčinu k jeho zatčení, je rovněž autorem knihy Nejnovější Plútarchos, básnických cyklů Železné mystérium, Ruští bohové, Lesní krev aj. a rozsáhlé korespondence pro pochopení jeho tvorby jsou zvláště cenné také drobné prózy a zápisy z dětských i vězeňských deníků.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Růže Světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Růže Světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Růže Světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Růže Světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Růže Světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Filozofie