S odvahou v srdcích

Kód: 9059230

Úplný název:

S odvahou v srdcích (Duda Zbyněk Miloš): Tragické konce legend ceského vojenství a politiky - I. díl

Autor a popis:

Duda Zbyněk Miloš, Anlet, o.s., 360 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
289 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Centrum české historie, o.p.s., připravuje k vydání obsáhlou dvoudílnou publikaci známého badatele a publicisty Zbyňka Miloše Dudy S odvahou v srdcích – Tragické konce legend českého vojenství a politiky. Publikace obsahuje životní příběhy a profesionální dráhy nejvýznamnějších představitelů českého vojenství a politiky v období první poloviny 20. století, a to v souvislosti s významnými událostmi doby, která ovlivnila celý svět. Byla to především I. světová válka a následně dvacet let poté nacistická okupace, do níž mladší z hrdinů této publikace zasáhli opět svou odbojovou činností.

Kniha se věnuje životním příběhům českých důstojníků a občanů, které zasáhl začátek I. světové války, a z nichž někteří působili a pracovali téměř po celé Evropě. Když válka vypukla, odmítli z vlasteneckých pohnutek vykonat brannou povinnost a habsburské monarchii vypověděli svůj vlastní boj tím, že dobrovolně vstupovali do zahraničních armád.

Vedle nich však Češi, Moravané a Slezani statečně bojovali v armádách Centrálních mocností, a tak se v průběhu této války na třech frontách setkávali příslušníci rakousko-uherské armády se svými příbuznými a přáteli, kteří bojovali na druhé straně. Kniha také představuje humanitární úsilí, jež vyvrcholilo vznikem Mezinárodního Červeného kříže. Autor si také všímá činnosti domácího odboje v letech 1914–1918, z něhož některé významné osobnosti působily také v odboji v letech 1939–1945.

Čtenáři tak mohou sledovat barvité osudy vojáků v rakousko-uherských službách, legionářů i vojáků, kteří přijali službu po I. světové válce v nově se rodící čs. armádě a měli tu čest ji budovat, i těch, kteří demobilizovali, ale jejich vlastenecké a legionářské cítění jim nedovolilo sedět s rukama v klíně a brzy se zapojili do práce pro vlast i do druhého odboje, aby je po druhé světové válce čekala perzekuce, někdy i zapomnění a trest.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit S odvahou v srdcích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s S odvahou v srdcích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení S odvahou v srdcích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na S odvahou v srdcích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S S odvahou v srdcích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / S odvahou v srdcích