S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–18

Kód: 7277473

Úplný název:

S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–18 (Černík Jiří):

Autor a popis:

Černík Jiří, Libri, 384 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
363 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

První díl knihy Jiřího Černíka, příznačně nazvané S tomahawkem proti mušketám, zahrnuje celkem dvě části široce pojatého díla, v němž autor provází čtenáře bouřlivými událostmi, jež se odehrávaly při bojích bílých přistěhovalců s indiány na území dnešních Spojených států amerických - od Atlantiku přes Mississippi až ke Skalistým horám - zhruba od první poloviny 17. až do konce 19. století. Pro indiány to byl tragický střet mezi jejich viděním světa a diametrálně odlišnou kulturou bledých tváří, v jejichž stopách šly smrtící epidemie vysoce nakažlivých chorob. Ozbrojené srážky odehrávající se na severoamerickém kontinentu, jenž byl zprvu mocensky rozdělen mezi Anglii, Francii a Španělsko, neměly sice podobu spektakulárních bitev známých z evropských bojišť, ale i zde byla prolévána krev a na obou stranách stáli jak stateční hrdinové, tak ješitní muži, jejichž omezenost stála životy stovek bojovníků i vojáků. Barvité líčení zákulisí známých bitev i méně slavných střetnutí, četných přepadení nebo krvavých masakrů vojenských jednotek či skupin indiánů doplňuje neméně zajímavé vyprávění o osudech hlavních protagonistů těchto událostí, ať již z řad vojenských velitelů, tak z okruhu indiánských náčelníků. Sugestivní jsou rovněž příběhy osadníků, zejména žen a dětí, kteří se při přepadeních usedlostí dostali do zajetí jako rukojmí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–18 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–18.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–18 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–18 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–18 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / S tomahawkem proti mušketám. Přehled bojů s indiány na území dnešních USA v letech 1622–18