Sága rodu Porsche - Rodinné dějiny jednoho automobilu

Kód: 7252480

Úplný název:

Sága rodu Porsche - Rodinné dějiny jednoho automobilu (Aust Stefan, Ammann Thomas): Rodinné dejiny jednoho automobilu

Autor a popis:

Aust Stefan, Ammann Thomas,, PRÁH, 384 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
319 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Už několik desetiletí fascinuje Porsche automobilové příznivce z celého světa. Co se však doopravdy skrývá za plechovou karoserií s nezaměnitelnou siluetou? Porsche je celosvětově nejvýnosnější automobilovou firmou, zároveň je však už po tři generace těsně spjato s osudy jedné rodiny.

Je nejen snem současných vyznavačů rychlosti, ale byl i snem svého tvůrce, muže s českými kořeny, rodáka z Vratislavic nad Nisou, konstruktéra Ferdinanda Porsche. Otce zakladatele proslulé automobilové firmy.

Jak se Ferdinandu Porschovi podařilo vybudovat tak skvělou a fungující firmu? Se svým talentem a pracovitostí se octl ve správnou dobu na správném místě. Dostal Hitlerovu důvěru, aby sestrojil levný lidový vůz, a využil jí vrchovatě. Bohaté dotace, velké zisky i levná pracovní síla vězňů koncentračních táborů stojí v základech jedné z nejúspěšnějších firem automobilového průmyslu.

Dvě rodinné větve - Porsche a Piëch - dnes patří k nejúspěšnějším německým výrobcům automobilů. Porsche, Audi, Volkswagen, to jsou značky, na které by byl Ferdinand Porsche hrdý.


„Nejdřív jsem se rozhlížel kolem sebe - vůz, o kterém jsem snil, ale ne a ne najít. Nakonec jsem se tedy rozhodl, že si ho vyrobím sám.“
Ferry Porsche, syn Ferdinanda Porsche (1909-1998)
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sága rodu Porsche - Rodinné dějiny jednoho automobilu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sága rodu Porsche - Rodinné dějiny jednoho automobilu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sága rodu Porsche - Rodinné dějiny jednoho automobilu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sága rodu Porsche - Rodinné dějiny jednoho automobilu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sága rodu Porsche - Rodinné dějiny jednoho automobilu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Sága rodu Porsche - Rodinné dějiny jednoho automobilu