Samurajský meč

Kód: 2060510

Úplný název:

Samurajský meč (Hurník Zdeněk):

Autor a popis:

Hurník Zdeněk, NAŠE VOJSKO, 163 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
97 Kč (139 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Z historie japonské společnosti, meč v japonské společnosti, části meče a jejich charakteristika, výroba čepelí, výroba soupravy meče, používání meče a výcvik bojových umění atd.
Tato kniha je prvním českým seriózním pokuse, zabývajícím se zajímavým tématem - „samurajský meč“, který dle autora knihy, Zdeňka Hurníka, dlouholetého pracovníka Vojenského historického muzea v Praze, patří k nejdokonalejším předmětům, vyrobeným lidskou rukou.
Výše zmíněná kniha si netvoří ambice shrnout celkovou problematiku daného tématu, v šesti kapitolách však systematicky a výstižně sleduje stručnou historii japonské společnosti a postavení v ní, dále se zabývá výrobou meče a jeho celkovou charakteristikou, zdobením meče a dělení mečů do skupin. V poslední kapitole se čtenář dozví některé základní údaje o výcviku bojových umění, používající meč.
Tuto knihu vhodně doplňují vkusně vytvořené obrazové přílohy, několik dokumentujících fotografií, ilustrace, mapky a je zde zahrnut i stručný japonsko-český slovníček.
V dnešní záplavě nepřeberného množství populárních a nedůsledných knih o bojových uměních, stává se tato kniha opravdu poutavou četbou. Vřele doporučujeme všem zájemcům o bojové sporty, kteří se chtějí obohatit a získat nové informace zase z trochu jiné oblasti bojových umění, u nás méně známé.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Samurajský meč do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Samurajský meč.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Samurajský meč (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Samurajský meč bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Samurajský meč doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky