Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobra

Kód: 7196403

Úplný název:

Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobra (Kolisko P.): kniha + CD

Autor a popis:

Prometheus, 243 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
348 Kč (376 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Hlavním cílem této knihy je usnadnit studentům pochopení učiva matematických funkcí při studiu na střední škole a připravit je v této oblasti k maturitní zkoušce i k přijímacím zkouškám na vysoké školy, neboť toto téma patří ve středoškolské matematice ke klíčovým a je mu věnována značná část hodinové dotace. Práce je určena také pedagogům pro usnadnění jejich náročné práce.

Tvoří ji dvě části – sbírka řešených příkladů a program pro zobrazování funkcí.

První část tvoří sbírka řešených příkladů členěná do jednotlivých kapitol. Její hlavní náplní jsou rovnice a nerovnice, diferenciální a integrální počet. Vzorově řešené příklady s úplným řešením mají studentům ukázat, jak příklady řešit po stránce formální i obsahové. Obsahovou náplní jsou typové i další příklady seřazené dle obtížnosti a náročnosti matematických operací a logických úvah. V příkladech jsou také procvičovány operace s reálnými čísly, absolutní hodnota, úpravy výrazů, práce s parametrem, základy analytické geometrie v rovině, z planimetrie pojmy tečna a sečna, obsahy rovinných útvarů, ze stereometrie objem těles. Důraz je kladen nejen na zápis, ale i postup řešení, který nemusí být jediným možným. Při řešení některých příkladů je uvedeno i více postupů. Sbírka má zkvalitňovat zběhlost studentů ve výpočtech, posilovat jejich logické myšlení.

Druhou částí je program pro zobrazování funkcí s popisem jeho rozhraní a uvedením možností jeho využití. Program umožňuje zobrazení všech funkcí povinného i rozšiřujícího studia všech typů středních škol včetně funkcí cyklometrických a hyperbolických. Základní elementární funkce lze zadávat pomocí koeficientů vybraného matematického předpisu, obecné funkce jsou dány zápisem rovnice. Program umožňuje grafy do zobrazovací plochy přidávat i odebírat, sledovat rovnice zadaných funkcí, jejich průsečíky se souřadnicovými osami, zvětšovat a zmenšovat měřítko, pohybovat zobrazovací plochou. Ovládání programu je jednoduché a drží se zvyklostí při obsluze programů na platformě Windows včetně práce se soubory a tisku.

Na většinu příkladů z první části lze program využít a hledat tak souvislost algebraického problému s jeho geometrickou interpretací. Ukázky funkcí použitých při grafickém řešení jsou uloženy na CD ve složkách podle jednotlivých kapitol a označeny číslem příkladu. Lze je otevřít v programu metodou Soubor – Otevřít. Program lze využít i k modifikacím těchto úloh tak, aby vedly k rozumným výsledkům, což uvítají především učitelé matematiky.

Přehled použité symboliky a stručný přehled teorie a vzorců použitých při řešení jsou uvedeny v úvodní části sbírky. 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobra do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobra.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobra (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobra bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobra doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Učebnice pro SŠ

 
Knihkupectví / Učebnice / Učebnice pro SŠ / Rovnice, nerovnice a průběh funkcí - Sbírka řešených příkladů pro SŠ s programem pro zobra