Sedm bláznů

Kód: 8770538

Úplný název:

Sedm bláznů (Arlt Robert):

Autor a popis:

Arlt Robert, RUBATO, 312 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
183 Kč (230 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Vrcholné dílo Roberta Arlta (1900-1942), svérázného a ojedinělého zjevu argentinské literatury, je skvělou psychologickou sondou a zároveň vynikající parodií literárních žánrů a společenských diskurzů. Život Rema Erdosaina, výběrčího v cukrovarnické společnosti a zneuznaného vynálezce, se obrací naruby v okamžiku, kdy vyjde najevo, že zpronevěřil šest set pesos a sedm centů. Poté, co ho vyhodí z práce a opustí ho žena, přimyká se k bizarnímu tajnému společenství okolo Astrologa, novodobého mesiáše i tyrana, jež si klade za cíl vytvořit nový společenský řád skrze revoluci.

Román Sedm bláznů (1929) zobrazuje Argentinu na okraji propasti. Monstrózní svět hemžící se snílky, revolucionáři a potenciálními diktátory může být vnímán jako Arltovo zlověstné proroctví trýznivého vývoje země ve 20. století a dodnes si uchovává mimořádnou působivost jako velké apokalyptické dílo moderní literatury.

Pokud se některý z laplatských spisovatelů přiblížil tomu, co označujeme za geniální, pak to byl Roberto Arlt.Juan Carlos Onetti
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sedm bláznů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sedm bláznů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sedm bláznů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sedm bláznů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sedm bláznů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé