Selský baroko

Kód: 7294300

Úplný název:

Selský baroko (Hájíček Jiří):

Autor a popis:

Hájíček Jiří, Host, 208 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
160 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

V beletrii posledních let se najde jen málo knih, které by se zabývaly naší nedávnou minulostí, a není snad jediné, jejímž tématem by bylo období kolektivizace vesnice v 50. letech. V novele Selský baroko se o takovou historickou reflexi pokouší Jiří Hájíček (1967), autor generace, která vyrůstala dávno po tomto temném období selských procesů.
Příběh začíná zdánlivě nenápadně jednoho horkého léta v zámeckém parku v Třeboni. Pavel Straňanský je genealog, který sestavuje v archivech rodokmeny, většinou pro zámožné emigranty, kteří ve staré vlasti hledají své kořeny. Jedna neobvyklá zakázka jej však přivádí do historie poměrně nedávné a před Pavlem náhle vyvstává příběh vesnické krásky Rozálie Zandlové a sedláků z obce Tomašice.
Osamělý hledač putuje po jihočeském venkově, aby ze zápisů starých kronik a výpovědí pamětníků postupně rekonstruoval příběh udání, které v 50. letech přivedlo několik sedláků do vězení. Vše se však stále více zamotává a Pavel zjišťuje, že jeho téměř detektivní pátrání, které jej přivádí až do žhavé současnosti, namísto jasných odpovědí vyvolává jen další otázky. A ty zůstávají vlastně stále stejné, ať se jedná o příběh starý padesát let nebo několik týdnů. Jak by měl člověk zacházet s vinou, pomstou, odpuštěním? Jakou moc má nad námi minulost?

Nahlédnout do Selský baroko Nahlédnout do Selský baroko

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Selský baroko do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Selský baroko.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Selský baroko (hodnotilo 2 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Selský baroko bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Selský baroko doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé