Sentinelová uzlina

Kód: 7345213

Úplný název:

Sentinelová uzlina (Šimša Jaromír):

Autor a popis:

Šimša a kolektiv Jaromír, Maxdorf, 312 stran, jazyk - CZ, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
696 Kč (995 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Označování lymfatického systému a vyhledávání sentinelových uzlin je novou, rychle se rozvíjející oblastí onkologické chirurgie. Princip metody spočívá v identifikaci lymfatické cesty od primárního nádoru k první uzlině, která se označuje jako sentinelová. Tato uzlina je obecně považována za uzlinu s nejvyšším rizikem metastatického postižení nádorem. Její správné určení a odstranění je důležité nejen z důvodů stagingových (možnost podrobného histopatologického vyšetření), ale i kvůli radikalitě výkonu. Nález v sentinelové uzlině má význam pro rozhodování o nutnosti provedení lymfadenektomie spádových lymfatických uzlin. U řady nádorů se lze při negativitě sentinelové uzliny vyhnout „zbytečné“ lymfadenektomii a s ní spojenými komplikacemi.
Důvodem pro napsání knihy byla vysoká aktuálnost problematiky a prudký nárůst poznatků, které již dnes mění názory na vedení léčby nemocných se zhoubnými nádory. U některých malignit je tato metoda uznávaným standardním postupem, u jiných má zatím charakter čistě experimentální a její možný přínos se ověřuje.
Věříme, že publikace osloví nejen lékaře operačních oborů, ale i onkology a další specialisty, kteří se na péči o nemocné s maligním onemocněním podílejí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sentinelová uzlina do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sentinelová uzlina.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sentinelová uzlina (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sentinelová uzlina bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sentinelová uzlina doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Zdraví

 
Knihkupectví / Zdraví / Sentinelová uzlina