Serafim Sarovský - Život a duchovní moudrost

Kód: 7195510

Úplný název:

Serafim Sarovský - Život a duchovní moudrost (Gorainoff Irina):

Autor a popis:

Gorainoff Irina, Karmelitánské nakladatelství, 191 stran, jazyk - CZ, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
160 Kč (229 Kč)
  / ks  
koupit
 

Serafim Sarovský (1759-1833) je jedním z nejoblíbenějších pravoslavných světců, jeho příběh a duchovní nauka dodnes inspirují křesťany po celém světě.
Jako osmnáctiletý se rozhodl stát se mnichem a odešel do lesní pustiny Sarovského monastýru, kde se věnoval modlitbě a tvrdé manuální práci. Po čase přijal mnišský hábit a jméno Serafim (ohnivý). Po šestnácti letech dostal povolení opustit monastýr a usadit se v lesní samotě jako poustevník. V modlitbě a naprostém mlčení strávil dalších šestnáct let. Prošel mnoha vnitřními zápasy, byl přepaden lupiči a takřka ubit k smrti. Kvůli nalomenému zdraví jej představený povolal z poustevny zpátky do monastýru.
Postupně byl stále více vyhledáván zástupy poutníků. Měl prorocké charisma a dar poznání lidských srdcí, takže uměl dobře poradit. Na jeho přímluvu docházelo často k zázračným uzdravením i k osvobození od zlých duchů. Jeho tvář zářila nadpozemským světlem, vléval novou naději už svým pozdravem: „Moje radosti, Kristus vstal z mrtvých!“ vítal své návštěvníky.
Životní příběh svatého Serafima je v této knize doplněn známým textem rozhovoru světce s Motovilovem a výběrem z duchovních ponaučení starce.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Serafim Sarovský - Život a duchovní moudrost do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Serafim Sarovský - Život a duchovní moudrost.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Serafim Sarovský - Život a duchovní moudrost (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Serafim Sarovský - Život a duchovní moudrost bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Serafim Sarovský - Život a duchovní moudrost doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Duše a tělo

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Serafim Sarovský - Život a duchovní moudrost