Simon Wiesenthal

Kód: 7432203

Úplný název:

Simon Wiesenthal (Segev Tom):

Autor a popis:

Segev Tom, Paseka, 454 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
362 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
 

Segevův životopis Simona Wiesenthala, známého lovce nacistů, nijak neidealizuje a kriticky popisuje všechny zákruty jeho neklidného života. Autor čtenáře detailně provází Wiesenthalovým životem, včetně jeho předválečného osudu a jeho téměř zázračným přežitím v době holocaustu (mj. za pomoci slušných Němců nasazených v Minsku) a zejména pak jeho úspěchy a neúspěchy při stopování a souzení nacistických válečných zločinců.
Největší prostor je věnován různým Wiesenthalovým kauzám, především jeho stopování Adolfa Eichmanna a dalších významných nacistických pachatelů, a četným sporům, v nichž se Wiesenthal angažoval (např. jeho kontroverzi s rakouským kancléřem Bruno Kreiskym či sporu ohledně válečné činnosti Kurta Waldheima).
Segev Wiesenthala ukazuje též jako člověka, který se vrhá do řady kontroverzí, který se mýlí, je ve svém úsudku o nacistických zločincích ovlivňován svými politickými názory či se snaží manipulovat média. Nevyhýbá se ani různým zákulisním hrám a epizodám, včetně Wiesenthalovy spolupráce s tajnými službami, zejména izraelskou a americkou.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Simon Wiesenthal do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Simon Wiesenthal.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Simon Wiesenthal (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Simon Wiesenthal bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 2).
 
 
 

S Simon Wiesenthal doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie