Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie

Kód: 2490782

Úplný název:

Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie (Dieckmann Guido):

Autor a popis:

Dieckmann Guido, Ikar, 376 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
199 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Sasko v roce 1765
Na hradě Albrechtsburgu sní desetiletý Samuel, syn malíře porcelánu Hahnemanna, o tom, že se jednou stane slavným lékařem. A protože několikrát poslouží jako poslíček královské metrese, skutečně se mu podaří získat peníze na docházku do knížecí školy. Z ní potom odjíždí studovat medicínu do Lipska.
Samuela odjakživa zajímaly temné stránky lékařství. Od italského alchymisty se dozvídá, že jeden ze spisů slavného lékaře Paracelsa, v němž uvažuje o kořenech všech nemocí a věčném životě, se považuje za ztracený. Písemnost je údajně ukrytá právě v Míšni a tajné společenství, jež nese název Gorgonský řád, podniká všechno pro to, aby se jí zmocnilo.
Hahnemann, zklamaný úzkoprsými profesory v Lipsku, hledá cestu ke kruhům mystiků. Ale už jeho první setkání s nimi je fiasko. Je odhalen jako tajný účastník rituálu a prchá přes Vídeň do Sedmihradska, aby tam pracoval jako fysicus. Když posléze onemocní malárií, učiní objev, který mu zachrání život, ale na druhé straně se stává úhlavním nepřítelem Gorgonského řádu, jenž se ho snaží zneškodnit...
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literární biografie

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Literární biografie / Sklepení doktora Hahnemanna - Život zakladatele homeopatie