Školní slovník současné češtiny

Kód: 8747159

Úplný název:

Školní slovník současné češtiny (kol.): ... vím co ríkám

Autor a popis:

Lingea, 736 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
181 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Nový, výkladový slovník češtiny Lingea přináší aktuální slovní zásobu, používanou ve sféře veřejné i soukromé. Kromě nejběžnějších slov, která dnes a denně slyšíme a používáme, v tomto slovníku naleznete i množství cizích slov a frekventovaných termínů z nejrůznějších oborů, slova označující novodobé jevy, jako je audiokniha, babybox, e-shop či sudoku, módní sporty, outdoorové i indoorové, například raft, power jóga, zumba, slova související s životním stylem, jako mamahotel, metrosexuál, označení jídel a nápojů, které se u nás rozšířily a získaly na popularitě, kupříkladu bulgur, mascarpone, frappé, mojito, a dále slova nespisovná, včetně zhrubělých a vulgárních.

Výkladový slovník je typem příručky, která pomáhá uživateli jazyka při každodenní komunikaci či práci s textem přesně formulovat myšlenky. Popisuje slovní zásobu daného jazyka i jazyk vůbec; podává všestrannou informaci nejen o významech slov, ale i o jejich pravopisu, výslovnosti, slovnědruhovém zařazení, tvarosloví, stylové charakteristice ap. Výkladový slovník není pouhým seznamem slov: jednotlivé významy dokládá řadou příkladů užití či typických slovních spojení a frazémů. Usnadňuje tak uživateli porozumění sdělované informaci.

Školní slovník současné češtiny je určen především žákům a studentům, čemuž odpovídá jeho rozsah a zpracování. Je to slovník moderní a aktuální a zároveň srozumitelný. Obsahuje reprezentativní výběr slov, která dnes slyšíme nebo čteme, jeho rozsah čítá 26 tisíc hesel. Přejeme vám, našim čtenářům a uživatelům, příjemnou a přínosnou práci se slovníkem.

736 stran
26 000 hesel

Aktuální slovní zásoba, nová slova
Podrobné tvaroslovné informace u každého hesla
U jednotlivých významů najdete příklady a ustálená spojení
Pravopisné a tvaroslovné varianty
Rámečky se zajímavými informacemi a poučením
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Školní slovník současné češtiny do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Školní slovník současné češtiny.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Školní slovník současné češtiny (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Školní slovník současné češtiny bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Školní slovník současné češtiny doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky