Skotsko - Inspirace na cesty

Kód: 7508181

Úplný název:

Skotsko - Inspirace na cesty (kol.): Inspirace na cesty

Autor a popis:

Lingea, 144 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
125 Kč (179 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Přestože je území Skotska poměrně malé, vyniká mimořádně rozmanitou krajinou: hluboká zelená údolí zařezávající se do rozeklaných hor, mohutné hrady zrcadlící se v temných jezerech obklopených rašeliništi, zelená pole a kopce se stády ovcí a nepravidelné pobřeží neustále bičované vodami Atlantiku s hrozivými útesy i táhlými písečnými plážemi.

Skotsko je země nasycená romantickou tradicí. Typický oděv, národní nápoj, kvílení dud a bouřlivá historie – to je charakteristický obraz země známý lidem na celém světě. Přestože je území Skotska poměrně malé, vyniká mimořádně rozmanitou krajinou: hluboká zelená údolí zařezávající se do rozeklaných hor, mohutné hrady zrcadlící se v temných jezerech obklopených rašeliništi, slatiny zaplavené nachovým vřesem či žlutým janovcem a hlodášem, zelená pole a kopce se stády ovcí a nepravidelné pobřeží neustále bičované vodami Atlantiku s hrozivými útesy i táhlými písečnými plážemi.

Skotská vysočina a ostrovy vynikají působivou přírodní krásou a patří k několika málo oblastem v Evropě se zbytky divočiny. Na dosah z velkých měst Edinburghu, Glasgow a Aberdeenu se rozpínají rozsáhlé plochy nedotčené krajiny. Návštěvníci zde mohou spatřit jelena lesního opouštějícího svůj úkryt, orla skalního, či dokonce orlovce říčního. Nádherní lososi a pstruzi v říčkách lákají rybáře a na kamenitém pobřeží polehávají tuleni. Můžete se toulat celý den, aniž byste potkali dalšího člověka. Skotsko je také zemí zátok a jezer, sladkovodních i napájených mořem.

Kulturní mozaika Skotska je stejně rozmanitá jako jeho krajina. Edinburgh, intelektuálně a architektonicky podnětné hlavní město, hostí každé léto uznávaný mezinárodní festival hudby a umění, Glasgow je pak bývalým „evropským hlavním městem kultury“. Návštěvníkům se všude dostane přátelského přijetí, pohostinnost je starodávnou tradicí. Skotové mají pověst škudlilů, avšak mezi přáteli nebo vůči cizincům bývají většinou štědří.

To nejzajímavější ze Skotska: rušná města, okouzlující krajina, starobylé hrady a mnoho dalšího.
Skotsko vám nabídne kulturu i sport: navštivte edinburský festival nebo se vyšplhejte na horu Ben Nevis.
Poznejte místní kulturu, seznamte se s příběhem W. Wallace a bojů za nezávislost, a poznejte charakter země.
Při ubytování, stravování i cestování využijte doporučení a rad odborníků.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Skotsko - Inspirace na cesty do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Skotsko - Inspirace na cesty.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Skotsko - Inspirace na cesty (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Skotsko - Inspirace na cesty bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Skotsko - Inspirace na cesty doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Náš svět

 
Knihkupectví / Náš svět / Skotsko - Inspirace na cesty