Skrytá realita

Kód: 7432205

Úplný název:

Skrytá realita (Greene Brian): Paralelní vesmíry a hluboké zákony kosmu

Autor a popis:

Greene Brian, Paseka, 360 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
333 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Je náš vesmír jediný? Takovou otázku pokládá ve své nejobsáhlejší a nejsrozumitelnější knize autor bestsellerů Elegantní vesmír a Struktura vesmíru Brian Greene.

Bývaly doby, kdy vesmír označoval vše, co existuje. Fyzikální a kosmologické objevy v nedávných letech však dovedly řadu vědců k závěru, že náš vesmír může být jen jedním z mnoha. A jak autor srozumitelně a za pomoci mnoha analogií ukazuje, z teorií, jejichž prvotním úkolem bylo vysvětlit nejrafinovanější pozorování subatomárních částic i temných hlubin vesmíru, se vynořilo hned několik odrůd multivesmíru: multivesmír, v němž žije nekonečné množství dvojníků multivesmír skládající se z oceánu vesmírných bublin, mezi nimiž je i ta naše multivesmír, jenž se donekonečna opakuje multivesmír pro nás neviditelný, přestože se vznáší jen milimetry od nás multivesmír, v němž se každé rozuzlení, jež připouští kvantová mechanika, někde uskuteční. A konečně ten nejpodivnější ze všech multivesmírů, multivesmír vybudovaný z čisté matematiky.

Greene, jeden z předních amerických fyziků a popularizátorů vědy, nás vede na výpravu do těchto paralelních světů a odkrývá, jak velká část skutečné povahy reality se hluboko v nich může skrývat. A nezalekne se ani ústřední otázky, otázky, jak může fundamentální věda učinit pokrok, leží-li obrovské lány reality dál, než se můžeme dostat.

Jeho kniha je tak zároveň přehledem nejnovějších poznatků fyziky i pozoruhodnou výpravou za samotnou bránu reality, výpravou pevně zakotvenou ve vědě, byť omezenou jen naší vlastní představivostí.

Nahlédnout do Skrytá realita Nahlédnout do Skrytá realita

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Skrytá realita do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Skrytá realita.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Skrytá realita (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Skrytá realita bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Skrytá realita doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura