Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků

Kód: 7475031

Úplný název:

Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků (Bauer Jan): Mýty a realita osudových okamžiku

Autor a popis:

Bauer Jan, Čas, 264 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Jak můžeme odhalit skutečnou - tedy častou skrytou - tvář českých dějin, a to zejména těch starších, když i na události zcela nedávné nahlížejí jejich aktéři i svědci mnohdy zcela protichůdně? Lze bez výhrad věřit dávným kronikářům, nebo naopak považovat za univerzálně platnou tezi, že „dějiny píší vždy vítězové“? Pravda obvykle bývá někde uprostřed - a Jan Bauer, známý spisovatel a publicista, se k ní v sedmém svazku Edice Český ČAS snaží přiblížit z různých stran a úhlů, vždy však formou zasvěcenou a čtivou. V této knize můžeme sledovat vpád Dórů do mykénského světa a snít o tom, že předkové dnešních Řeků přišli z České kotliny, hledat Marobudon i Wogastisburg, pátrat po bájném českém vojevůdci Tyrovi alias Čestmírovi, zjišťovat, která z lebek svatého Vojtěcha je ta pravá, sejmout cejch zrádce ze svatého Vintíře, pídit se po autorovi Dalimilovy kroniky či po templářském pokladu, pobavit se líčením podivného obléhání hrádku Sion (byť konec jeho pána už tak veselý nebyl), zamýšlet se nad smrtí Jana Žižky z Trocnova, Albrechta Habsburského, Ludvíka Jagellonského, Tychona Brahe, blatského sedláka Kubaty či Milana Rastislava Štefánika, dojímat se osudem šlechtičny, kterou si Bohuslav Balbín ztotožnil s Bílou paní… A kdy vlastně vymřeli Přemyslovci, v roce 1306, nebo o víc než dvě století později? Opravdu Valdštejn zradil císaře? A pocházel snad Adolf Hitler z Čech? Takových otázek nabízí tato publikace ještě mnohem víc. A jistě nevadí, že na ně nedává jednoznačné odpovědi - vždyť tak mnohdy nečinili ani současníci popisovaných událostí, a pokud ano, lze na jejich výroky pohlížet tu s pobavením, tu s oprávněnou skepsí. Ať už se nad stránkami této knihy budete pobaveně usmívat, nebo skepticky ušklíbat, věříme, že přinejmenším rozšíří a zpestří váš pohled na „jasné“ okamžiky a křižovatky naší historie.

Nahlédnout do Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků Nahlédnout do Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Skrytá tvář českých dějin aneb Mýty a realita osudových okamžiků