Šlechta střední Evropy v konfrontaci s totalitními režimy 20. století / Der Adel Mitteleur

Kód: 8721152

Úplný název:

Šlechta střední Evropy v konfrontaci s totalitními režimy 20. století / Der Adel Mitteleur (kol.):

Autor a popis:

Kol., Ústav pro studium totalitních režimů, 348 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
116 Kč (160 Kč)
  / ks  
koupit
 

Šlechta hrála v dějinách evropských národů vždy velmi významnou roli. Přestože v posledních dvou stoletích postupně ztrácela vliv, dodnes představuje významný společensko-historický fenomén. Šlechtictví je synonymem tradice, víry, dějinnosti a kontinuity. Dvacáté století však postavilo před středoevropskou šlechtu mnohé výzvy.
A právě vztahy, postoje a chování aristokracie vůči totalitní moci, formy šlechtického odboje či odporu a následné perzekuce, stejně jako pohled na rub mince, tedy na kolaboraci a sympatizování šlechty s totalitarismy, zvláště s nacismem, představují problematiku, která dosud nebyla komplexně zpracována. Vůbec první pokus zabývat se otázkou postavení středoevropské šlechty v době totality vzešel ze spolupráce Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu pro studium totalitních režimů a kromě historiků z České republiky byli k přípravě publikace přizváni odborníci ze Slovenska, Německa, Rakouska, Rumunska a Lichtenštejnska.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Šlechta střední Evropy v konfrontaci s totalitními režimy 20. století / Der Adel Mitteleur do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Šlechta střední Evropy v konfrontaci s totalitními režimy 20. století / Der Adel Mitteleur.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Šlechta střední Evropy v konfrontaci s totalitními režimy 20. století / Der Adel Mitteleur (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Šlechta střední Evropy v konfrontaci s totalitními režimy 20. století / Der Adel Mitteleur bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Šlechta střední Evropy v konfrontaci s totalitními režimy 20. století / Der Adel Mitteleur doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Moderní dějiny

 
Knihkupectví / Historie / Světové dějiny / Moderní dějiny / Šlechta střední Evropy v konfrontaci s totalitními režimy 20. století / Der Adel Mitteleur